Google Docs z większą ilością funkcji dla uczniów

Google Docs z większą ilością funkcji dla uczniów

Redakcja
29.09.2009 22:41, aktualizacja: 29.09.2009 22:55

Specjaliści z firmy Google ciągle udoskonalają swoją usługę o nazwie Docs. Po uruchomieniu internetowej przeglądarki plików PPT, PDF oraz TIFF przyszedł na czas na ukłon w stronę uczniów i studentów. Do Google Docs dodano bowiem takie funkcje jak edytor równań matematycznych, tłumacz czy kreator reakcji chemicznych.

Usługa Google Docs była bardzo często krytykowana na brak wielu opcji dostępnych w oprogramowaniu Microsoft Office. Jednak programiści spółki z Mountain View dokładają wszelkich starań by nadrobić zaległości. Najświeższe efekty ich pracy możemy podziwiać korzystając z dokumentów Google. Tym razem udostępnionych zostało wiele funkcji jakie znajdą swe zastosowanie wśród uczniów oraz studentów.

Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie edytora równań matematycznych oraz kreatora reakcji chemicznych. Korzystając z niego można stworzyć wyrażenia wykorzystujące ułamki, pierwiastki, potęgi oraz wiele innych. Istnieje również możliwość pisania zdań logicznych. W nauce języków obcych pomoże wbudowany translator, a dość ciekawą opcją wydaje się być również kreator testów.

Co prawda, trzeba przyznać, że żadna z nowo wprowadzonych opcji nie jest sama w sobie przełomowa. Jednakże dzięki nim, usługa Google Docs staję coraz bardziej atrakcyjna i to zarówno dla uczniów i studentów jak i dla pracowników różnych firm. Zainteresowanych większą ilością informacji o wszystkich wprowadzonych nowościach zapraszamy do oficjalnego bloga Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)