WindowsAkcesoriaObsługa dysków internetowychGoogle Drive
Google Drive ikona

Google Drive91.0.2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Google Drive to niewielka aplikacja, pełniąca funkcję klienta wirtualnego dysku oferowanego w ramach usługi o tej samej nazwie. Pozwala ona usprawniać operacje umieszczana plików i folderów w chmurze, a także ich późniejszej synchronizacji.

Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań (np. Microsoft SkyDrive) również Google Drive po zainstalowaniu i poprawnym zalogowaniu do konta Google daje możliwość wygodnego odczytu i zapisu danych na przydzielonym nam wirtualnym dysku bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej. Dostęp do jego zawartości możliwy jest z poziomu specjalnego folderu (domyślnie utworzonego na pulpicie), a praca z nim odbywa się identycznie jak ma to miejsce w przypadku standardowych katalogów w systemie. Użytkownik może dowolnie kopiować do niego pliki i foldery, usuwać je, modyfikować itp., a aplikacja automatycznie zsynchronizuje je z zawartością wirtualnego dysku.

Zarządzanie samą aplikacją kliencką jak również naszym wirtualnym dyskiem Google Drive możliwe jest z poziomu ikonki umieszczonej w zasobniku systemowym. Kliknięcie na nią wywołuje menu narzędzia, w którym znajdziemy informacje o dostępnej przestrzeni dyskowej, zakupimy dodatkowe miejsce na dysku, a także zmienimy ustawienia narzędzia. Co prawda nie ma ich wiele, ale pozwalają one wskazać, które foldery mają być uwzględniane podczas synchronizacji, a które nie oraz zdefiniować czy Google Drive uruchamiany ma być wraz z systemem operacyjnym.

Obraz
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.460 ocen
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań76 465
Data aktualizacji22 maj 2024
Rozmiar pliku181.80 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Google Drive ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)