MacOSEdukacja i naukaHistoria i GeografiaGoogle Earth
Google Earth ikona

Google Earth7.3.4.8642

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Google Earth to bardzo rozbudowany program do oglądania map, modeli i zdjęć różnych miejsc na Ziemi, Marsie i Księżycu, a także mapy nieba. Ponadto program daje dostęp do zdjęć z serwisu Panoramio i wielu przydatnych informacji, a także potrafi rysować trasy i wyszukiwać miejsca. Poza klasycznym widokiem dróg i zabudowań Google Earth pozwala oglądać trójwymiarowy model terenu, zarówno z lotu ptaka, jak i z poziomu „człowieka”.

Google Earth korzysta z tych samych zasobów co usługa Google Maps z tą różnicą, że pozwala na wyświetlanie niektórych budynków i terenu widoku przestrzennym. Poza nimi można zobaczyć sporo zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz różnego rodzaju treści dostarczanych przez National Geographic, Jane Goodall Institute, US National Park Service, NASA, Discovery Networks, United Nations Environmental Program i wiele innych. Można także wybrać się na wirtualną wycieczkę samolotową (flyover). W wielu miejscach można oglądać również zdjęcia historyczne.

W ofercie firmy Google jest dostępna także bardziej rozbudowana wersja programu – Earth Pro. Poza możliwością oglądania i zwiedzania można wykorzystać ją do wizualizacji danych GIS. Ma ona także dostęp do warstwy z natężeniem ruchu na drogach i danymi demograficznymi, których nie znajdziemy w Google Earth.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGoogle LLC
Liczba pobrań1 473
Data aktualizacji17 maj 2022
Rozmiar pliku76.60 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Google Earth ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)