Google Fuchsia OS trafia na Nest Huba. Kiedyś zakładano, że zastąpi Androida

Google Fuchsia OS trafia na Nest Huba. Kiedyś zakładano, że zastąpi Androida
26.05.2021 10:09
Fuchsia OS pojawia się na rynku
Fuchsia OS pojawia się na rynku
Źródło zdjęć: © Pixabay

System Fuchsia OS trafia do użytkowników Nest Huba pierwszej generacji - donosi serwis 9to5Google. Jak udało się ustalić, system został wreszcie ukończony i wypiera dotychczasowy Cast OS w Nest Hubach, który bazuje na Linuksie.

Fuchsia OS to system z burzliwą przeszłością. Jego rozwój nie był szczególnie szybki i zaczął się lata temu, a po drodze wielokrotnie sugerowano, że docelowo Fuchsia OS może wyprzeć Androida. Choć w takie założenia można było powątpiewać, z drugiej strony wydawały się wiarygodne, bo Google przyzwyczaił nas do częstego zastępowania swoich produktów nowymi. Z czasem jednak Google odniósł się do sprawy i ukrócił plotki w tym zakresie.

Jak widać, finalnie Fuchsia OS trafia - przynajmniej na razie - tylko na Nest Huby, w Polsce zresztą raczej mało popularne. Jak ustalił serwis 9to5Google, aktualizacja powinna trafić do wszystkich w najbliższych miesiącach, a w pierwszej kolejności do tych osób, które brały udział w testach Preview.

W tym momencie nie jest jasne, czy docelowo Fuchsia OS pojawi się również w innych sprzętach Google'a, a warto pamiętać, że testowana była m.in. w Pixelbookach.

Co ciekawe, instalacja systemu Fuchsia OS w Nest Hubie w ramach aktualizacji w praktyce może być dla użytkownika niezauważalna. Wszystko zmieni się "pod maską", ale dzięki zastosowaniu SDK Flutter w obydwu przypadkach, aplikacje będą wyglądać w zasadzie tak samo. W ten sposób użytkownicy Nest Hubów w praktyce przetestują skuteczność Fuchsia OS, w wielu przypadkach być może nawet o tym nie wiedząc.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)