Google Fuchsia OS trafia na Nest Huba. Kiedyś zakładano, że zastąpi Androida

Google Fuchsia OS trafia na Nest Huba. Kiedyś zakładano, że zastąpi Androida

Fuchsia OS pojawia się na rynku
Fuchsia OS pojawia się na rynku
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
26.05.2021 10:09

System Fuchsia OS trafia do użytkowników Nest Huba pierwszej generacji - donosi serwis 9to5Google. Jak udało się ustalić, system został wreszcie ukończony i wypiera dotychczasowy Cast OS w Nest Hubach, który bazuje na Linuksie.

Fuchsia OS to system z burzliwą przeszłością. Jego rozwój nie był szczególnie szybki i zaczął się lata temu, a po drodze wielokrotnie sugerowano, że docelowo Fuchsia OS może wyprzeć Androida. Choć w takie założenia można było powątpiewać, z drugiej strony wydawały się wiarygodne, bo Google przyzwyczaił nas do częstego zastępowania swoich produktów nowymi. Z czasem jednak Google odniósł się do sprawy i ukrócił plotki w tym zakresie.

Jak widać, finalnie Fuchsia OS trafia - przynajmniej na razie - tylko na Nest Huby, w Polsce zresztą raczej mało popularne. Jak ustalił serwis 9to5Google, aktualizacja powinna trafić do wszystkich w najbliższych miesiącach, a w pierwszej kolejności do tych osób, które brały udział w testach Preview.

W tym momencie nie jest jasne, czy docelowo Fuchsia OS pojawi się również w innych sprzętach Google'a, a warto pamiętać, że testowana była m.in. w Pixelbookach.

Co ciekawe, instalacja systemu Fuchsia OS w Nest Hubie w ramach aktualizacji w praktyce może być dla użytkownika niezauważalna. Wszystko zmieni się "pod maską", ale dzięki zastosowaniu SDK Flutter w obydwu przypadkach, aplikacje będą wyglądać w zasadzie tak samo. W ten sposób użytkownicy Nest Hubów w praktyce przetestują skuteczność Fuchsia OS, w wielu przypadkach być może nawet o tym nie wiedząc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)