Google I/O 2012: Chrome dla iOS

Redakcja

28.06.2012 22:35, aktual.: 29.06.2012 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drugi dzień konferencji Google. Jeśli ktoś myślał, że wszystkie karty odsłonięte zostały wczoraj to się przeliczył. Tym razem znalazło się coś dobrego dla entuzjastów produktów Apple'a.

Google zaprezentowało właśnie swoją przeglądarkę internetową przeznaczoną dla użytkowników systemu iOS — zarówno tego na iPhone, jak i iPadzie. Aplikacja już jest dostępna w polskiej wersji językowej do pobrania dla wszystkich w sklepie App Store. Wymagany jest jedynie iOS w wersji 4.3 lub nowszej.

Pod względem interfejsu niczym ona się nie różni od wersji przeznaczonej na Androida. Firmie z Mountain View zależało na możliwie jednolitym interfejsem na różnych platformach. Użytkownik będzie miał dostęp do możliwości synchronizacji kart czy haseł przechowywanych na serwerach Google. Nie zabrakło oczywiście trybu Incognito, niekonwencjonalnego sposobu zarządzania kartami, czy możliwości przesyłania linków do stron pomiędzy urządzeniami.

Oczywiście nie obyło się bez różnic względem wersji na Androida. Główną różnicą jest użycie silnika renderowania stron WebKit dostępnego w systemie iOS zamiast autorskiego. To jednak nie koniec „problemów”. Chrome będzie wolniejszy od mobilnej wersji Safari, ponieważ z uwagi na restrykcje, nie mógł zostać użyty Nitro — silnik JavaScript obecny w przeglądarce Apple'a. Innym problemem może być fakt, że Google Chrome nie będzie mogło być ustawione jako domyślna przeglądarka - takiej opcji póki co nie przewidziano w iOS.

Mimo to znajdzie się pewnie część użytkowników, którzy chcieliby synchronizować swoje dane pomiędzy najróżniejszymi urządzeniami - dla nich Google Chrome jest jednym z rozwiązań.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)