Google Images znajdzie więcej rozmiarów danego obrazu

Google Images znajdzie więcej rozmiarów danego obrazu

Wojciech Cybulski
23.08.2010 20:52, aktualizacja: 23.08.2010 21:49

Wyszukiwarka grafik Google wzbogaciła się o interesującą funkcję pozwalającą na wyszukanie w Internecie różnych wariantów tej samej grafiki.

Gdy uda nam się wykorzystując wyszukiwarkę obrazów Google odnaleźć interesującą nas grafikę, możemy obok niej kliknąć w link "Więcej rozmiarów". Sprawi to, że wyszukiwarka przeanalizuje zindeksowane przez siebie grafiki i wyświetli wszystkie warianty danego zdjęcia lub rysunku, do których udało jej się dotrzeć. Dzięki tej funkcji możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć największą (pod względem rozdzielczości) spełniającą zadane kryteria grafikę. Ponadto zyskujemy dostęp do spisu stron, które na przestrzeni czasu powielały i umieszczały na swoich łamach konkretne zdjęcie. Pliki sortowane są na podstawie rozdzielczości od największego do najmniejszego, co ułatwia odnalezienie grafiki o interesującym nas rozmiarze. Mechanizm wyszukiwania różnych wariantów tej samej grafiki dopuszcza pewne niewielkie różnice w kojarzonych zdjęciach, dzięki czemu dodatkowe elementy takie jak ramka czy logo nie powodują automatycznego odrzucenia materiału.

Wyszukiwarka obrazków Google przeszła niedawno szereg poważnych zmian, dzięki którym ponownie stała się całkiem zaawansowanym narzędziem do wyszukiwania obrazów w Internecie. Warto zauważyć, że funkcję podobną do "Więcej rozmiarów" udostępnił w marcu Microsoftu w rozwijanej przez siebie wyszukiwarce Bing

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)