Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem

Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem

Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem
08.08.2013 11:21

Problemy z odnalezieniem telefonu są dość popularne, a nie zawsze mamy jak skorzystać z opcji „telefon od przyjaciela” aby ułatwić sobie odnalezienie niedużego sprzętu. Google niedawno zapowiedział wprowadzenie mechanizmu, który ma temu zaradzić — oczywiście pod warunkiem, że urządzenie będzie miało połączenie z Internetem i że właściciel będzie zalogowany na swoje konto Google.

Możemy pomóc sobie znaleźć urządzenie jeśli udamy się poziomu sklepu Play do Menedżera urządzeń Android lub skorzystamy z odnośnika www.android.com/devicemanager. Tam zobaczymy jego położenie na mapie oraz mamy możliwość wydania komendy „zadzwoń” wybranym urządzeniom. Dźwięk będzie wydawany z maksymalną głośnością smartfonu aż go znajdziemy i wciśniemy któryś z jego przycisków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli chcemy mieć możliwość wymazania danych z naszego telefonu w każdej chwili, warto w Ustawieniach Google włączyć możliwość zdalnego wymazania telefonu. Po wysłaniu powiadomienia na urządzenie z poziomu strony, zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do odpowiednich ustawień. Aktywowanie tej opcji umożliwi zdalne przywrócenie ustawień fabrycznych w urządzeniu, przy czym Google zaznacza, że po wykonaniu tej czynności niemożliwe będzie ponowne lokalizowanie telefonu i że możliwe, iż nie zostaną usunięte wszystkie dane z karty pamięci. Jeśli urządzenie jest akurat offline, czynność ta zostanie wykonana kiedy tylko połączy się z Internetem.

Menedżer urządzeń Android jest kompatybilny z systemem w wersji 2.2 i nowszymi. Wkrótce ma się pojawić także aplikacja dla systemu Android, która pozwoli na zarządzanie kolekcją urządzeń wzorem Find my iPhone Apple'a. Na razie jednak Google nie mówi nic o możliwości znajdowania urządzeń naszych znajomych, co umożliwia aplikacja dla systemu iOS (przez co niektórzy używają jej jako odpowiednika niedziałającego już Google Latitude).

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)