Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem

Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem
08.08.2013 11:21
Google już uruchomił mechanizm znajdujący zgubiony smartfon z Androidem

Problemy z odnalezieniem telefonu są dość popularne, a nie zawsze mamy jak skorzystać z opcji „telefon od przyjaciela” aby ułatwić sobie odnalezienie niedużego sprzętu. Google niedawno zapowiedział wprowadzenie mechanizmu, który ma temu zaradzić — oczywiście pod warunkiem, że urządzenie będzie miało połączenie z Internetem i że właściciel będzie zalogowany na swoje konto Google.

Możemy pomóc sobie znaleźć urządzenie jeśli udamy się poziomu sklepu Play do Menedżera urządzeń Android lub skorzystamy z odnośnika www.android.com/devicemanager. Tam zobaczymy jego położenie na mapie oraz mamy możliwość wydania komendy „zadzwoń” wybranym urządzeniom. Dźwięk będzie wydawany z maksymalną głośnością smartfonu aż go znajdziemy i wciśniemy któryś z jego przycisków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli chcemy mieć możliwość wymazania danych z naszego telefonu w każdej chwili, warto w Ustawieniach Google włączyć możliwość zdalnego wymazania telefonu. Po wysłaniu powiadomienia na urządzenie z poziomu strony, zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do odpowiednich ustawień. Aktywowanie tej opcji umożliwi zdalne przywrócenie ustawień fabrycznych w urządzeniu, przy czym Google zaznacza, że po wykonaniu tej czynności niemożliwe będzie ponowne lokalizowanie telefonu i że możliwe, iż nie zostaną usunięte wszystkie dane z karty pamięci. Jeśli urządzenie jest akurat offline, czynność ta zostanie wykonana kiedy tylko połączy się z Internetem.

Menedżer urządzeń Android jest kompatybilny z systemem w wersji 2.2 i nowszymi. Wkrótce ma się pojawić także aplikacja dla systemu Android, która pozwoli na zarządzanie kolekcją urządzeń wzorem Find my iPhone Apple'a. Na razie jednak Google nie mówi nic o możliwości znajdowania urządzeń naszych znajomych, co umożliwia aplikacja dla systemu iOS (przez co niektórzy używają jej jako odpowiednika niedziałającego już Google Latitude).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)