Google łączy Drive i Google+, Hangouty będą jedynym komunikatorem

14.08.2013 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google konsekwentnie zmierza do zunifikowania swoich usług, co dobrze pokazuje dzisiejsza zapowiedź nowej wersji aplikacji mobilnej do obsługi serwisu społecznościowego Google+. O nowościach powiadomił, oczywiście na plusie, Virgil Dobjanschi, kierujący rozwojem aplikacji Google+ na Androida.

Messenger — komunikator towarzyszący Google+ — zostanie zastąpiony przez Hangouty (najpierw na Androidzie, potem na iOS). Najwyższa pora. Jest to jedno z ostatnich miejsc, w których nowy komunikator Google'a nie zastąpił jeszcze starszego rozwiązania. Zapisy rozmów będzie można dziś wieczorem pobrać przez Google Takeout. Do zdjęć i filmów umieszczonych na Google Drive będziemy mieć dostęp z poziomu Google+ — tak webowego, jak i aplikacji. Trzeba wziąć też poprawkę na to, że zapisane tam obrazy zostaną automatycznie poprawione przez wprowadzone niedawno mechanizmy Google'a… efekty ich działania nie każdemu się podobają. Po zamknięciu Latitude na Google+ przeniesione zostały mechanizmy związane z udostępnianiem znajomym swojego położenia, ale brakowało tam wielu istotnych funkcji związanych z kontrolą tego, komu swoje położenie chcemy udostępnić. Z wykorzystaniem kręgów można sterować tym, komu udostępniamy swoje położenie i na jakim poziomie szczegółowości, oraz kogo sami zobaczymy na mapie.

Obraz

W aplikacji znalazła się ponadto znana z Gmaila możliwość łatwego przełączania się między kontami i stronami. W pełni zaimplementowane zostały także funkcje Google Apps dla biznesu. Będzie więc można łatwo udostępniać materiały tylko w ramach firmy oraz na pierwszy rzut oka będzie widać, czy czyjś profil działa w naszej domenie.

Nowa aplikacja pojawi się w Google Play za kilka dni. Powyższe poprawki nie są jedynymi, ale zostały wyszczególnione, gdyż często prosili o nie użytkownicy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)