Google łączy Drive i Google+, Hangouty będą jedynym komunikatorem

Google łączy Drive i Google+, Hangouty będą jedynym komunikatorem

14.08.2013 17:33

Google konsekwentnie zmierza do zunifikowania swoich usług, co dobrze pokazuje dzisiejsza zapowiedź nowej wersji aplikacji mobilnej do obsługi serwisu społecznościowego Google+. O nowościach powiadomił, oczywiście na plusie, Virgil Dobjanschi, kierujący rozwojem aplikacji Google+ na Androida.

Messenger — komunikator towarzyszący Google+ — zostanie zastąpiony przez Hangouty (najpierw na Androidzie, potem na iOS). Najwyższa pora. Jest to jedno z ostatnich miejsc, w których nowy komunikator Google'a nie zastąpił jeszcze starszego rozwiązania. Zapisy rozmów będzie można dziś wieczorem pobrać przez Google Takeout. Do zdjęć i filmów umieszczonych na Google Drive będziemy mieć dostęp z poziomu Google+ — tak webowego, jak i aplikacji. Trzeba wziąć też poprawkę na to, że zapisane tam obrazy zostaną automatycznie poprawione przez wprowadzone niedawno mechanizmy Google'a… efekty ich działania nie każdemu się podobają. Po zamknięciu Latitude na Google+ przeniesione zostały mechanizmy związane z udostępnianiem znajomym swojego położenia, ale brakowało tam wielu istotnych funkcji związanych z kontrolą tego, komu swoje położenie chcemy udostępnić. Z wykorzystaniem kręgów można sterować tym, komu udostępniamy swoje położenie i na jakim poziomie szczegółowości, oraz kogo sami zobaczymy na mapie.

350040305057359809

W aplikacji znalazła się ponadto znana z Gmaila możliwość łatwego przełączania się między kontami i stronami. W pełni zaimplementowane zostały także funkcje Google Apps dla biznesu. Będzie więc można łatwo udostępniać materiały tylko w ramach firmy oraz na pierwszy rzut oka będzie widać, czy czyjś profil działa w naszej domenie.

Nowa aplikacja pojawi się w Google Play za kilka dni. Powyższe poprawki nie są jedynymi, ale zostały wyszczególnione, gdyż często prosili o nie użytkownicy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)