Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości

Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości

Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości
Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości
04.12.2019 14:00

Zdjęcia Google znacznie ułatwiają udostępnianie kolekcji zdjęć innym użytkownikom, a nawet tworzenie wspólnych albumów. Aplikacja zyska niedługo możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, co znacznie ułatwi wysyłanie pojedynczych zdjęć.

Nie, nie chodzi o to, że Google potrzebuje kolejnego komunikatora. Po reformie Google Hangouts nic nowego się w tej kwestii nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie. Możliwość wysłania pojedynczego zdjęcia jako wiadomości bezpośrednio z Google Photos to rozwiązanie starego problemu mnożących się albumów.

Google kończy z albumami na jedno zdjęcie

By udostępnić komuś jedno zdjęcie i tak trzeba stworzyć dla niego album i udostępnić link… chyba że ktoś woli przesłać je przez komunikator i liczyć, że odbiorca sam doda je do swoich Zdjęć Google. To kiepskie, mało praktyczne rozwiązanie. Zamiast tego Google wprowadzi możliwość rozpoczęcia prywatnej rozmowy z jednym użytkownikiem i w niej będzie można wzajemnie wysyłać sobie zdjęcia i filmy.

Widok rozmowy w Zdjęciach Google
Widok rozmowy w Zdjęciach Google

Wszystkie materiały otrzymane w takiej rozmowie zostaną zebrane w jednym miejscu. Będzie można łatwo wrócić do galerii, zbudowanej na podstawie konwersacji ze znajomym. W ramach rozmowy dostaniemy oczywiście możliwość polubienia i komentowania otrzymanego zdjęcia.

Google zapewnia, że nie zamierza w ten sposób zastępować innych komunikatorów, a jedynie ułatwić szybkie przesyłanie zdjęć do konkretnych osób. Co sądzicie o tym pomyśle?

Najnowszą wersję Zdjęć Google znajdziecie w naszej bazie aplikacji, ale jest spora szansa, że była domyślnie zainstalowana na waszych smartfonach z Androidem. Możliwość prowadzenia rozmów będzie wprowadzana stopniowo w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)