Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości

Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości
04.12.2019 14:00
Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości
Google ma za mało komunikatorów? Zdjęcia Google dostały wysyłanie wiadomości

Zdjęcia Google znacznie ułatwiają udostępnianie kolekcji zdjęć innym użytkownikom, a nawet tworzenie wspólnych albumów. Aplikacja zyska niedługo możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, co znacznie ułatwi wysyłanie pojedynczych zdjęć.

Nie, nie chodzi o to, że Google potrzebuje kolejnego komunikatora. Po reformie Google Hangouts nic nowego się w tej kwestii nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie. Możliwość wysłania pojedynczego zdjęcia jako wiadomości bezpośrednio z Google Photos to rozwiązanie starego problemu mnożących się albumów.

Google kończy z albumami na jedno zdjęcie

By udostępnić komuś jedno zdjęcie i tak trzeba stworzyć dla niego album i udostępnić link… chyba że ktoś woli przesłać je przez komunikator i liczyć, że odbiorca sam doda je do swoich Zdjęć Google. To kiepskie, mało praktyczne rozwiązanie. Zamiast tego Google wprowadzi możliwość rozpoczęcia prywatnej rozmowy z jednym użytkownikiem i w niej będzie można wzajemnie wysyłać sobie zdjęcia i filmy.

Widok rozmowy w Zdjęciach Google
Widok rozmowy w Zdjęciach Google

Wszystkie materiały otrzymane w takiej rozmowie zostaną zebrane w jednym miejscu. Będzie można łatwo wrócić do galerii, zbudowanej na podstawie konwersacji ze znajomym. W ramach rozmowy dostaniemy oczywiście możliwość polubienia i komentowania otrzymanego zdjęcia.

Google zapewnia, że nie zamierza w ten sposób zastępować innych komunikatorów, a jedynie ułatwić szybkie przesyłanie zdjęć do konkretnych osób. Co sądzicie o tym pomyśle?

Najnowszą wersję Zdjęć Google znajdziecie w naszej bazie aplikacji, ale jest spora szansa, że była domyślnie zainstalowana na waszych smartfonach z Androidem. Możliwość prowadzenia rozmów będzie wprowadzana stopniowo w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)