r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcia Google

Strona główna Android Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć

Aplikacja Zdjęcia Google to klient usługi służącej do przechowywania zdjęć w chmurze firmy Google. Dzięki niej urządzenie może wykonywać automatyczną kopię zapasową fotografii wykonanych smartfonem i tabletem. Oprócz tego użytkownik może udostępniać obrazy, edytować je i przeglądać w automatycznie tworzonych kolekcjach.

Galeria programu

Program stanowi wierne odzwierciedlenie wszystkich funkcji jakie oferuje webowa usługa Zdjęcia Google – tyle tylko, że jest przeznaczony dla Androida. Znajdziemy tu więc wyszukiwarkę zdjęć, możliwość przeglądania i tworzenia kolekcji (albumów), a także automatycznego poprawiania fotografii. Usługa producenta rozpoznaje miejsca, czas, a także osoby znajdujące się na zdjęciach i na tej podstawie tworzy albumy zupełnie automatycznie. Dostępny w programie asystent poinformuje nas o tym, stworzy również panoramę z podobnych zdjęć i przygotowany specjalnie dla nas pokaz slajdów złożony z obrazów.

Aplikacja pozwala na edytowanie zdjęć poprzez nakładanie na nie efektów, przycinanie, obracanie, a także regulację niektórych parametrów (np. kontrast). Znajdziemy tu także opcję udostępniania do Facebooka, Twittera, Google+, jak również opcję uzyskiwania linków do pojedynczych zdjęć. Program pozwala ponadto na wykonywanie automatycznej kopii zapasowej – nie musimy się przejmować utratą zdjęć z zagubionego lub skradzionego urządzenia, usługa wykona ich automatyczną kopię i zapisze w chmurze producenta w ramach nieograniczonej przestrzeni. Aplikacja jest udostępniana za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zdjęcia Google z funkcją archiwizacji, jeśli masz coś do ukrycia

56
OPROGRAMOWANIE 25.05.2017 | Jan Mentel (JAN 2.0)

Do androidowej wersji Zdjęcia Google dodano funkcję archiwizacji. Jest to przydatna opcja, szczególnie jeśli lubimy porządek głównego widoku lub mamy coś do ukrycia. Po wybraniu zdjęcia, które chcemy umieścić w archiwum, automatycznie znika ono z głównego widoku. Można to zrobić na dwa sposoby: z poziomu głównego widoku Google Zdjęcia lub z folderu Archiwum. Oczywiście proces jest odwracalny, wystarczy tylko wybrać opcję Przywróć z archiwum i zdjęcia z powrotem trafią do naszego albumu głównego. Teraz, bez konieczności usuwania, możemy wygodnie zarządzać naszymi zdjęciami. Więc kiedy ktoś…

Tęsknisz za Picasą? Nowe Zdjęcia Google właśnie zastąpiły ją z nawiązką

62
OPROGRAMOWANIE 17.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Wczoraj informowaliśmy, że spore nowości trafią lada moment do Zdjęć Google. Mimo że prezentowały się one dość atrakcyjnie, to jednak kolejne suwaki i filtry to z pewnością nie jest coś, co może powalać w 2016 roku. Podobnie jak zapewnienia o tym, że w automatyzację edycji zaangażowana została sztuczna inteligencja, głębokie uczenie i inne techniki, które spotykamy w najbardziej prozaicznych sytuacjach. Dziś, kiedy nowa wersja Zdjęć Google jest już ogólnodostępna, trzeba przyznać, że aktualizacja jest rzeczywiście godna uwagi, zaś dodatkowe możliwości edycji oddają w ręce użytkownika…

Recenzje użytkowników

prostota użycia, nielimitowana przestrzeń na dane, wyszukiwanie wizualne, dostęp z każdego miejsca, wirtualny asystent
niezbyt duże możliwości dostosowania działania automatów do własnych potrzeb, wszystkie przesłane materiały przechowywane na serwerach obcego dostawcy
ocena użytkownika

Aplikacja Google Photos to tak naprawdę jedynie klient całej usługi, z której możemy korzystać na różnych urządzeniach mobilnych oraz komputerach czy wszelkich innych sprzętach, wyposażonych w przynajmniej przeglądarkę i dostęp do internetu. Program pozwala na szybkie edycje zdjęć i filmów, a także porządkowanie elementów w albumy. Dodatkowo asystent proponuje automatycznie wykonane animacje, stylizacje zdjęć oraz klipy wideo utworzone z plików umieszczonych w usłudze. Te rzeczy możemy stworzyć również sami, wybierając odpowiednią opcję i zaznaczając wybrane multimedia. Cechą charakterystyczną aplikacji mobilnej, jest możliwość wygodnego zaznaczania większej ilości zdjęć za pomocą przytrzymania i przesuwania palca. Usługa pozwala na wyszukiwanie wizualne w przechowywanych materiałach - możemy szukać tekstowo poszczególnych rzeczy, osób lub miejsc. Jak można się domyślić, nie działa to idealnie, ale wystarczająco dobrze. Aplikacja stara się być jak najbardziej prosta, oferując przy tym jak najwięcej. Zdanie się na pełny automat nie musi jednak każdego satysfakcjonować. Mimo wszystko nie jest tak źle, a Google Photos z upływem czasu wzbogaca się w coraz nowsze funkcje. Google wprost zachęca do trzymania w usłudze wszystkich swoich materiałów. Przekonywać do tego ma m.in. nielimitowana przestrzeń na zdjęcia i filmy (jeśli tylko zgodzimy się na nie aż tak widoczną kompresję), a także wysoka wygoda korzystania (automatyczna synchronizacja, dostęp z każdego miejsca, możliwość przeszukiwania wizualnego, wirtualny asystent, proste dzielenie się z innymi). To od nas zależy, czy jesteśmy gotowi przekazać komuś nasze utrwalone w cyfrowej formie wspomnienia, za te wszystkie niesamowite możliwości.

20.05.2017 16:37 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.