Zdjęcia Google Zdjęcia Google

Strona główna Android Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Zdjęcia Google to klient usługi służącej do przechowywania zdjęć w chmurze firmy Google. Dzięki niej urządzenie może wykonywać automatyczną kopię zapasową fotografii wykonanych smartfonem i tabletem. Oprócz tego użytkownik może udostępniać obrazy, edytować je i przeglądać w automatycznie tworzonych kolekcjach.

Program stanowi wierne odzwierciedlenie wszystkich funkcji jakie oferuje webowa usługa Zdjęcia Google – tyle tylko, że jest przeznaczony dla Androida. Znajdziemy tu więc wyszukiwarkę zdjęć, możliwość przeglądania i tworzenia kolekcji (albumów), a także automatycznego poprawiania fotografii. Usługa producenta rozpoznaje miejsca, czas, a także osoby znajdujące się na zdjęciach i na tej podstawie tworzy albumy zupełnie automatycznie. Dostępny w programie asystent poinformuje nas o tym, stworzy również panoramę z podobnych zdjęć i przygotowany specjalnie dla nas pokaz slajdów złożony z obrazów.

Aplikacja pozwala na edytowanie zdjęć poprzez nakładanie na nie efektów, przycinanie, obracanie, a także regulację niektórych parametrów (np. kontrast). Znajdziemy tu także opcję udostępniania do Facebooka, Twittera, Google+, jak również opcję uzyskiwania linków do pojedynczych zdjęć. Program pozwala ponadto na wykonywanie automatycznej kopii zapasowej – nie musimy się przejmować utratą zdjęć z zagubionego lub skradzionego urządzenia, usługa wykona ich automatyczną kopię i zapisze w chmurze producenta w ramach nieograniczonej przestrzeni. Aplikacja jest udostępniana za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota użycia, nielimitowana przestrzeń na dane, wyszukiwanie wizualne, dostęp z każdego miejsca, wirtualny asystent
niezbyt duże możliwości dostosowania działania automatów do własnych potrzeb, wszystkie przesłane materiały przechowywane na serwerach obcego dostawcy
ocena użytkownika
20.05.2017 16:37

Aplikacja Google Photos to tak naprawdę jedynie klient całej usługi, z której możemy korzystać na różnych urządzeniach mobilnych oraz komputerach czy wszelkich innych sprzętach, wyposażonych w przynajmniej przeglądarkę i dostęp do internetu. Program pozwala na szybkie edycje zdjęć i filmów, a także porządkowanie elementów w albumy. Dodatkowo asystent proponuje automatycznie wykonane animacje, stylizacje zdjęć oraz klipy wideo utworzone z plików umieszczonych w usłudze. Te rzeczy możemy stworzyć również sami, wybierając odpowiednią opcję i zaznaczając wybrane multimedia. Cechą charakterystyczną aplikacji mobilnej, jest możliwość wygodnego zaznaczania większej ilości zdjęć za pomocą przytrzymania i przesuwania palca. Usługa pozwala na wyszukiwanie wizualne w przechowywanych materiałach - możemy szukać tekstowo poszczególnych rzeczy, osób lub miejsc. Jak można się domyślić, nie działa to idealnie, ale wystarczająco dobrze. Aplikacja stara się być jak najbardziej prosta, oferując przy tym jak najwięcej. Zdanie się na pełny automat nie musi jednak każdego satysfakcjonować. Mimo wszystko nie jest tak źle, a Google Photos z upływem czasu wzbogaca się w coraz nowsze funkcje. Google wprost zachęca do trzymania w usłudze wszystkich swoich materiałów. Przekonywać do tego ma m.in. nielimitowana przestrzeń na zdjęcia i filmy (jeśli tylko zgodzimy się na nie aż tak widoczną kompresję), a także wysoka wygoda korzystania (automatyczna synchronizacja, dostęp z każdego miejsca, możliwość przeszukiwania wizualnego, wirtualny asystent, proste dzielenie się z innymi). To od nas zależy, czy jesteśmy gotowi przekazać komuś nasze utrwalone w cyfrowej formie wspomnienia, za te wszystkie niesamowite możliwości.