Google Maps pomoże znaleźć wyjscie z wnętrza labiryntu

30.11.2011 13:01, aktual.: 01.12.2011 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie od dziś wiadomo, że w niektórych wnętrzach łatwo się zgubić. Wystarczy przypomnieć sobie przeprawę przez lotnisko, tunele wokół dworca Warszawa Centralna, a nawet szukanie wyjścia w odpowiednią stronę z galerii handlowej. Wkrótce Mapy Google przyjdą z pomocą.

W 2007 roku do mobilnej wersji Map Google wprowadzone zostało „magiczne niebieskie kółeczko”, które oznacza pozycję na mapie. Stało się ono niemal gwarancją, że posiadając aplikacje firmy Google na telefonie dowiem się co jest dookoła mnie i już nigdy się nie zgubię… tak długo jak pozostanę na zewnątrz.

Ponieważ na powierzchni Ziemi nie zostało wiele miejsc, których Google jeszcze nie sfotografował i nie umieścił na swoich mapach, kartografowie z Mountain View wzięli się teraz za mapy wnętrz. Dzięki temu Mapy Google dla Androida nie tylko pozwolą określić kierunek, w którym należy się poruszać do wyjścia, ale również zaplanować podróż przez dworzec, dowiedzieć się co jest dookoła, a nawet określić piętro, na którym znajduje się użytkownik. Jeśli wierzyć reklamie, aplikacja pozwoli na przykład odnaleźć moją ulubioną kawiarnię na lotnisku oraz skieruje mnie prosto do punktu, gdzie mogę odebrać bagaż. A po obejrzeniu reklamy map sklepów IKEA zaczęłam żałować, że już jestem po przeprowadzce.

Niestety Europa musi jeszcze poczekać na wewnątrzbudynkową nawigację na Androida. Na razie Google współpracuje jedynie z największymi dworcami i sklepami w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)