Google Nexus 4 otrzymuje Lollipopa. Nexus 7 GSM wciąż na lodzie

Google Nexus 4 otrzymuje Lollipopa. Nexus 7 GSM wciąż na lodzie

Google Nexus 4 otrzymuje Lollipopa. Nexus 7 GSM wciąż na lodzie
Tomek Kondrat
15.11.2014 01:31

Google Nexus 4 otrzymuje długo wyczekiwaną aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Wraz z upublicznieniem obrazu Google załatało również kilka błędów, które zostały wykryte od momentu premiery najnowszej edycji mobilnego systemu operacyjnego Google. Niestety, amerykańska firma nie zakończyła jeszcze procesu aktualizacji dla wszystkich wspieranych urządzeń. Aktualizacją nie zostały jeszcze objęte tablety Nexus 7 oraz Nexus 7 (2013) w wersji GSM.

W przeciwieństwie do poprzednich wydań, Google zdecydowało się na stopniowe wdrażanie Androida. W pierwszej kolejności aktualizację do Lollipopa otrzymały cztery urządzenia: Nexus 5, Nexus 7 (Wi-Fi) pierwszej oraz drugiej generacji, oraz Nexus 10. Google borykało się z problemami, toteż aktualizacja dla pozostałych wspieranych urządzeń została opóźniona. W wersji 5.0.0_r6 problemy związane z Nexusem 4 zostały rozwiązane i aktualizacja w końcu mogła trafić na urządzenia.

Obraz

Nieoficjalne wersje Lollipopa były dostępne na XDA od dość długiego czasu. Nie były one jednak w pełni stabilne z powodu braku odpowiednich plików binarnych oraz łatek poprawiających stabilność systemu. Dokłada lista zmian nie została podana, jednak różnice pomiędzy wydaniami r5 i r6 można odnaleźć w tym pliku udostępnionym przez Anthony'ego Kinga, dewelopera z forum XDA. Wynika z niego, że poprawiono usterki związane z dźwiękiem oraz serwisem WCNSS.

Google udostępniło również nowy manifest, który aktualizuje kod źródłowy systemu. Aby pobrać najnowsze źródła wystarczy komenda repo init -b android-5.0.0_r6 && repo sync w przypadku gdy użytkownik posiada już kod pobrany dla wcześniejszych wydań. W przeciwnym wypadku należy postępować zgodnie z zaleceniami podanymi na stronach deweloperskich Androida.

Wraz z aktualizacją wydane zostały również najnowsze pliki binarne do wykorzystania w procesie tworzenia custom ROM-ów. Obraz dla Nexusa 4 można pobrać z oficjalnej strony Google. Aktualizacja już wkrótce powinna również zawitać na urządzenia w formie Over-The-Air.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)