Google nie skreśla smartzegarków. Ożywić je ma Android Wear 2.0

Google nie skreśla smartzegarków. Ożywić je ma Android Wear 2.0
Oskar Ziomek

25.12.2016 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O planach zaktualizowania Android Wear do wersji 2.0 wiadomo już od dawna. To największa z dotychczasowych zmian w systemie, a modyfikacje, jakie zostaną wprowadzone, przedstawiano chociażby podczas ostatniej konferencji I/O, o czym informowaliśmy kilka miesięcy temu. O ile odmiany Developer Preview można pobierać i testować już od jakiegoś czasu, o tyle oficjalna i stabilna edycja Android Wear 2.0 będzie dostępna dla użytkowników dopiero w pierwszej części nadchodzącego roku.

Przypomnijmy, że nowy Android Wear ma przynieść przede wszystkim możliwość obsługiwania niezależnych aplikacji, czyli takich, które do działania nie będą wymagać sparowania z telefonem. Pojawi się także integracja z Android Pay, głosowa obsługa Asystenta Google oraz nowości w samym interfejsie. Wygląd menu ma zostać odświeżony oraz zyskać nowe funkcje, m.in. możliwość posługiwania się klawiaturą, obsługę pisma odręcznego oraz widżety przypinane do tarcz zegarków.

Nowa wersja systemu przyniesie między innymi zmiany w wyglądzie interfejsu
Nowa wersja systemu przyniesie między innymi zmiany w wyglądzie interfejsu

Czy takie zmiany okażą się wystarczające, by zyskać nowych klientów? Jak dotąd rynek smartwatchów nie rozwija się szczególnie prężnie. Budzi wiele kontrowersji, głównie dlatego, że topowe inteligentne zegarki są wysoko wyceniane, a ostatecznie stanowią tylko dodatek do funkcjonalnego telefonu. Aby rozpromować aktualizację noszonego Androida i zachęcić niezdecydowanych do zakupu zegarka, Google zamierza stworzyć dwa własne smartwatche, na których Android Wear 2.0 będzie dostępny w pierwszej kolejności. To w dużej mierze analogiczny ruch, jak w przypadku utworzenia serii smartfonów Nexus (obecnie rozwijanych pod nazwą Pixel).

Inaczej niż dotychczas będzie natomiast wyglądać kwestia nazewnictwa urządzeń: choć Google weźmie czynny udział w ich projektowaniu, samą produkcją zajmie się inna firma, która ma już doświadczenie w tej dziedzinie. To właśnie jej logo znajdzie się na produktach, które w przyszłym roku zobaczymy na półkach w sklepach. Póki co Google nie zdradza, o jakiego producenta chodzi.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smartzegarków - czy współpraca Google z jednym z producentów zaowocuje dużo lepszym produktem?
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smartzegarków - czy współpraca Google z jednym z producentów zaowocuje dużo lepszym produktem?

Na szczęście dotychczasowi użytkownicy smartwatchów z systemem Android Wear również mogą liczyć na aktualizację. Nie obejmie ona co prawda wszystkich dostępnych modeli, ale lista egzemplarzy, które ją otrzymają wydaje się naprawdę spora. Aktualizacje będą udostępniane w 2017 roku, ale nie precyzuje się, w których miesiącach. Smartwatche, które otrzymają Android Wear 2.0 to:Lenovo: Moto 360 v2, Moto 360 Sport,LG: Watch Urbane, Watch Urbane 2nd Edition LTE, Watch R,Polar M600,Casio Smart Outdoor Watch,Nixon Mission,Tag Heuer Connected,Fossil: Q Wander, Q Marshal, Q Founder,Michael Kors: Access Bradshaw Smartwatch, Access Dylan Smartwatch,Huawei: Watch, Watch Ladies,Asus: ZenWatch 2, ZenWatch 3.

Czy dzięki zmianom, jakie przyniesie aktualizacja noszonego Androida, rynek inteligentnych zegarków ma szanse na większy sukces? Być może wykorzystanie Android Pay zachęci nowych użytkowników, którzy zechcą dokonywać płatności zegarkiem? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilka miesięcy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)