Google Now na starszym Androidzie? Da się… trochę

18.10.2012 12:33, aktual.: 18.10.2012 13:35

Jedną z kluczowych nowości na systemie Android 4.1 jest Google Now — wyszukiwarka głosowa bazująca na Knowledge Graph, działaniem przypominająca Siri (opisana w recenzji Nexusa 7). Jednak wciąż ponad połowa (55,8%) posiadaczy urządzeń z systemem Google'a korzysta z wersji 2.3 systemu, z którą „utknęła” do końca życia swoich smartfonów czy tabletów, wciąż działają też urządzenia z jeszcze starszymi systemami lub wersjami 4.0 i 3.x. Google Now jest dla nich czymś odległym i niedostępnym.

Jest jednak sposób na uzyskanie dostępu do niektórych funkcji Google Now na starszych systemach za pośrednictwem Google Talka — to nie to samo, co możliwość aktywowania asystenta głosowego, ale też może zaoszczędzić trochę czasu. Do swojej listy kontaktów należy dodać guru@googlelabs.com, który to odpowie na nasze pytania. Użytkownik niestety musi poprzestać na pisaniu zapytań i zapoznać się z kilkoma słowami kluczowymi, które wskażą wyszukiwarce o jaki rodzaj wyników nam chodzi: Web [zapytanie] zwróci zwykłe wyniki wyszukiwania, Translate [słowo] skorzysta z tłumacza, Define [słowo] poda definicję słownikową, Weather Gdynia poinformuje o pogodzie, zaś Score [drużyna] poda wyniki rozgrywek, Calculate 2 + 2 poda wynik działania, Currency 10 EUR in PLN przeliczy waluty.

Obraz

Wiele z tych funkcji znamy z webowej wyszukiwarki Google'a, ale być może skorzystanie z komunikatora będzie wygodniejsze — w końcu na Androidzie łatwiej przełączyć się między rozmowami w ramach Google Talka, niż przejść do innej aplikacji, zwłaszcza na słabym urządzeniu. Brakuje tylko lotów i, podobnie jak w Google Now, obsługa innych niż angielski języków trochę kuleje.

Instrukcję zamieścił wieloletni czytelnik nieocenionego forum XDA o nicku J_V_M_S, choć tak naprawdę po prostu dokopał się do testowanego wiosną zeszłego roku bota Guru, który z kolei powstał na bazie Google SMS Search. Więcej informacji można znaleźć na stronie z poradami, komentarz można zostawić w oryginalnym wątku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)