Google: od zawsze działamy przejrzyście

Google: od zawsze działamy przejrzyście

Redakcja
03.03.2010 13:27

Pod koniec lutego informowaliśmy o dochodzeniu jakie zostało wszczęte przez Komisję Europejską w sprawie podejrzenia o stosowanie przez Google praktyk monopolistycznych. Dwa dni później przedstawiciel firmy z Mountain View odpowiedział na część stawianych zarzutów. Wczoraj, na oficjalnym blogu, pojawiła się kolejna riposta.

Zdaniem Matta Cuttsa, Google od zawsze działał przejrzyście. Jednym z argumentów mających przemawiać za taką tezą jest według niego algorytm Page Rank i fakt, iż informacje dotyczące sposobu jego wyliczania są od dłuższego czasu ogólnodostępne w Sieci. Poważnym dowodem świadczącym o niewinności Google miałyby być również liczne prace naukowe publikowane na oficjalnych stronach firmy. Cutts w swoim wpisie przytacza też konkretne liczby dotyczące blogów informujących użytkowników o najnowszych poczynaniach Google (obecnie jest ich ponad 70), wideo odpowiedzi na pytania webmasterów jakie publikowane są na specjalnym kanale YouTube (ponad półtora miliona wyświetleń), fakt korzystania z serwisu Twitter w celu szybkiego przesyłania najnowszych doniesień czy uruchomienie wielu forów internetowych przeznaczonych zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Pracownik Google zaznacza również, że jego firma przez lata działalności stworzyła szereg usług i narzędzi jakie ułatwiają tworzenie i optymalizację stron internetowych. Wśród najważniejszych Cutts wymienia usługę Sitemaps czy Google Webmaster Tools.

Argumenty przedstawione na blogu wydają się być dość mocne. Jednak o ich faktycznej wadze w prowadzonym dochodzeniu zadecydują urzędnicy z Komisji Europejskiej. O tym, czy będzie to wyrok korzystny dla Google, przekonamy się najprawdopodobniej za kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)