Google odświeża Street View w Mapach, aplikacja Lens zaznaczy tekst na zdjęciach

Google odświeża Street View w Mapach, aplikacja Lens zaznaczy tekst na zdjęciach
Oskar Ziomek

08.05.2018 21:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwającej konferencji Google I/O 2018 zaprezentowano również zmiany, które trafią do aplikacji Mapy oraz Lens. Obok pozostałych nowości mają przyspieszyć korzystanie z Androida na co dzień, ułatwiając wykonywane często czynności. Zmiany w mapach pomogą szybciej odnaleźć się w nowym miejscu.

Na czele odświeżony wygląd widoku Street View, który dzięki aparatowi w smartfonie będzie wyświetlać wskazówki nawigacyjne na tle rzeczywistego obrazu. Na jednym ekranie połączony zostanie podgląd z aparatu, niewielka mapa przedstawiająca lokalizację użytkownika, a także strzałki wskazujące drogę. Dodatkiem ma być także opcja włączenia animowanego asystenta, który poprowadzi użytkownika do celu.

Wirtualny asystent prowadzący użytkownika do celu póki co przedstawiony został jako eksperyment zespołu deweloperów.
Wirtualny asystent prowadzący użytkownika do celu póki co przedstawiony został jako eksperyment zespołu deweloperów.

Nowości pojawiają się również w aplikacji Lens, która wkrótce integrowana będzie z fabrycznymi aplikacjami aparatu fotograficznego w sprzęcie szeregu producentów, w tym na przykład w LG G7. Lens wzbogacono o nowe możliwości sztucznej inteligencji, dzięki której możliwe jest na przykład rozpoznawanie i zaznaczanie tekstu bezpośrednio na wykonanym zdjęciu.

Google Lens umożliwi zaznaczanie tekstu bezpośrednio na podglądzie zdjęcia.
Google Lens umożliwi zaznaczanie tekstu bezpośrednio na podglądzie zdjęcia.

Inny przykład zastosowania nowych możliwości to wyświetlanie informacji o zaznaczonych słowach. To rozwiązanie ma być przydatne na przykład w restauracji, w której użytkownik jest po raz pierwszy i nie zna wszystkich przedstawionych w karcie dań. Wystarczy zaznaczyć dowolne słowo z listy, by na ekranie smartfona zobaczyć niewielkie zdjęcie i wyjaśnienie, o jaką potrawę chodzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)