r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Mapy

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja

Google Mapy to klient jednego z najpopularniejszych serwisów udostepniających mapy świata. Oprócz tradycyjnego przeglądania map w trybie drogowym i satelitarnym (terenowym), pozwala na wyszukiwanie miejsc, informowanie o pobliskich lokalach, przeglądanie zdjęć oraz opinii użytkowników do poszczególnych lokalizacji.

Galeria programu

Na tym jednak możliwości aplikacji map się nie kończą, obejmują one bowiem również przeglądanie map w trybie Street View (podgląd ulic), udostępnia także wbudowaną nawigację turn by turn z obsługą wskazówek głosowych. Możliwe jest ponadto pobieranie fragmentów map do użytku bez połączenia internetowego (offline) jak i raportowanie lokalizacji w ramach Google+.

Dostępne jest także wsparcie dla historii lokalizacji do późniejszego przeglądania w ramach interfejsu webowego i zapisywania wybranych miejsc. Ponadto mapy mogą wyświetlać informacje o natężeniu ruchu, istniejących połączeniach transportu publicznego oraz trasach rowerowych. Mapy Google do działania wykorzystują nadajnik GPS, informacje o nadajnikach sieciowych, ale również triangulację sieci Wi-Fi.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Lekkie Google Maps Go to aplikacja progresywna – jak ją pobrać?

28
OPROGRAMOWANIE 14.12.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Na początku miesiąca mieliśmy okazję poznać cechy Androida Go, który stworzony na bazie 8.1 Oreo ma być na tyle lekki, by działać sprawnie na najmniej wydajnych urządzeniach. Jednym z aspektów, dzięki którym to osiągnięto jest zmniejszenie wymagań i rozmiaru domyślnych aplikacji, wśród których znalazła się także lekka wersja Map Google – Google Maps Go. Teraz wiemy już, że lekka odmiana jest tak naprawdę aplikacją progresywną, w dodatku dostępną już dziś dla każdego. W typowej dystrybucji program dostępny jest już od kilku dni w Sklepie Play, jednak nie pobierzemy go w ten sposób, najpewniej…

Nowy wygląd Map Google – duże zmiany w wizualizacji informacji

85
OPROGRAMOWANIE 15.11.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google ogłosiło właśnie na oficjalnym blogu spore zmiany w Mapach – obejmą one przede wszystkim ich wygląd. Nie chodzi jednak o pomijalne poprawki wyglądu interfejsu, a o praktyczne nowości determinowane przez kartologię. Korporacja wprowadzi nowy system oznaczeń i zrewiduje wykorzystywane w Mapach metody wizualizacji informacji. Zmiany będą wprowadzane stopniowo we wszystkich usługach wykorzystujących Mapy Google – mowa zatem o nawigacji, aplikacjach mobilnych, aplikacjach przeglądarkowych, wyszukiwarce czy w końcu o Asystencie. Google zapowiada, że Mapy będą wkrótce znacznie bardziej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 07.02.2017 09:08

Nawigacja działa z dużym opóźnieniem, kiedyś było ok.

  #3 15.01.2015 17:30

@Do Not Google Street View (niezalogowany): schowaj się do piwnicy i nie wychodź,bo pewnie jesteś prezydentem usa i czekają już na ciebie!

  #2 08.10.2013 15:51

nawet jabłka na drzewach się przed funkcja Google Maps i Google Earth nie ukryją .Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth stworzono do inwigilacji totalnie wszystkiego dla PRISM i NSA

  #1 08.10.2013 14:13

W Google Street View funkcji map Google'a nic i nikt się nie ukryje .łyse opony samochodu lub ciągnika przed Street View się nie ukryją ,numery tablic rejestracyjnych samochodów te nie zamazane się przed Street View nie ukryją ,twarze osób przed Street View się też nie ukryją bo są bardzo słabo zamazane .
totalna inwigilacja przez wujka Google'a totalnie wszystkiego nawet naszych dziurawych dróg oto przykład z mojej miejscowości w której mieszkam
https://geo0.ggpht.com/cbk?output=report&panoid=ETOnloD8JlMaLvsIaYG2yg&c...
Jak widać na fotografii mocno popękany asfalt czyli Google musi widzieć wszystko nawet dziury w asfalcie

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.