Google otwiera Mapy dla twórców gier! Pokémon Go to przy tym igraszka

Google otwiera Mapy dla twórców gier! Pokémon Go to przy tym igraszka

Google otwiera Mapy dla twórców gier! Pokémon Go to przy tym igraszka
14.03.2018 17:34, aktualizacja: 14.03.2018 17:46

Odkąd korzystać można z Map Google, wielu z nas wyobrażało sobie wykorzystanie wysokiej jakości zdjęć satelitarnych do tworzenia nowych światów na potrzeby gier komputerowych. Z czasem – po wprowadzeniu do Map widoku 3D – wizja ta stała się jeszcze bardziej realistyczna. W końcu doczekaliśmy się ziszczenia tych fantazji – Google zdecydowało się udostępnić Mapy Google twórcom gier. A to może być zapowiedź czegoś naprawdę (i dosłownie) wielkiego.

Jak zauważa The Verge, w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wysypem zapowiedzi gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość, podobnych do będących niekwestionowanym hitem zeszłego lata Pokémon Go. Dziś wiemy już, że deweloperzy odpowiedzialni za takie tytuły jak The Walking Dead czy Jurassic World są częścią czegoś zupełnie nowego. Google zdecydowało się udostępnić SDK i API, dzięki którym z wykorzystaniem silnika Unity osadzić grę można w trójwymiarowym środowisku Map Google.

Google Maps APIs Gaming

Całość opierać ma się na rozszerzonej rzeczywistości – deweloperzy będą mogli na przykład wykorzystać wirtualną makietę współczesnego Wrocławia, zmodyfikować ją nprzez nadanie budynkom futurystycznych tekstur i dzięki mobilnej grze AR przenieść gracza daleko czasie, ale jednocześnie nie w miejscu. Przykład z futurystycznym Wrocławiem jest raczej mało odkrywczy, ale wyobraźcie sobie pościgi i strzelaniny rodem z Grand Theft Auto na ulicach polskich miast – oczywiście wszystko to wyłącznie w Waszych smartfonach.

Wszystko wskazuje na to, że Google zatrzęsie rynkiem gier mobilnych – możliwych scenariuszy wymyślania geocachingu na nowo jest przecież mnóstwo, a udostępnione przez Google SDK do Unity może sprawić, że Pokémon Go wyglądać będzie przy nowych produkcjach jak gra cokolwiek prymitywna. Więcej o grach wykorzystujących Mapy Google i rozszerzoną rzeczywistość dowiemy się w przyszłym tygodniu, podczas Game Developers Conference.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)