Google Pixel 6: Google ma użyć własnego chipu w nowym smartfonie

fot. Toru Hanai/Bloomberg via Getty Images
fot. Toru Hanai/Bloomberg via Getty Images

05.04.2021 08:00, aktual.: 06.03.2024 21:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Google Pixel 6 mają używać układu SoC wyprodukowanego przez Google. Tak donosi portal 9to5Google, który rzekomo miał wejść w posiadanie dokumentacji technicznej nadchodzących telefonów. Mają one wejść do sprzedaży jesienią 2021 r.

Chip, który ma znaleźć się w Google Pixel 6 jest tworzony we współpracy Google z Samsungiem. Ma on nosić kodową nazwę Whitechapel (GS101). Spekuluje się, że może on być w pewnym stopniu podobny do układów Exynos znanych z serii Samsung Galaxy.

Według wcześniejszych doniesień, układ Google ma składać się z ośmiordzeniowego procesora ARM z dwoma rdzenia Cortex-A78, dwoma Cortex-A76 oraz czterema rdzeniami Cortex-A55. Ma być także wyposażony w układ graficzny ARM Mali. Portal XDA Developers jest zdania, że tym samym chip Google będzie produktem ze średniej półki, ale jednym z lepszych w swojej klasie. Ma odpowiadać serii 7 Snapdragon.

Jeśli doniesienia o planach Google okażą się prawdą, nie powinny one nikogo specjalnie zdziwić. Wielu znanych producentów sprzętu zaczęło, bądź na dobre przestawiło się na produkowanie własnych układów. Można tu wymienić choćby Apple i Huawei.

Prawdopodobne okienko premiery Pixel 6 to ostatni kwartał 2021 r. Do tej pory najczęściej Pixele ogłaszane były w październiku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)