Google Pixel Slate: nowy tablet otrzymał Chrome OS-a zamiast Androida

Google Pixel Slate: nowy tablet otrzymał Chrome OS‑a zamiast Androida

Google Pixel Slate: nowy tablet otrzymał Chrome OS-a zamiast Androida
09.10.2018 18:03, aktualizacja: 09.10.2018 23:36

Do portfolio produktów Google dołączy nowy tablet, który pracuje pod kontrolą Chrome OS-a. Ma ona zachwycać wysoką jakością wyświetlacza i obrazu z przedniej kamerki. Dodatkowo będzie można do niego dołączyć klawiaturę i pracować jak z klasycznym Chromebookiem.

Obraz

Google pochwaliło się dużym wyświetlaczem. Jego przekątna wynosi 12,3 cali, z kolei rozdzielczość to 3000×2000 pikseli. Ma on zapewniać świetną jakość obrazu. Z kolei o jakość dźwięku zadbają wbudowane głośniki stereo. W podstawowej wersji znajdzie się procesor Intel Celeron. Natomiast w topowej specyfikacji użytkownicy otrzymują układ Intel Core i7 8 generacji. Najsłabsza edycja, wyceniona na 599 dolarów, to również 4 GB RAM i 32 GB na pliki. Za 799 dolarów dostaniemy 8 GB RAM i 64 GB na dane. Natomiast w najwyższej konfiguracji za 1599 dolarów tablet zapewnia 16 GB RAM i 256 GB przestrzeni na piki.

Meet Google Pixel Slate

Pixel Slate został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Bezpieczeństwo ma zapewnić chip Titan, który wprowadza dodatkową warstwę ochrony dla zapisanych haseł i systemu operacyjnego. Klawiaturę będzie można łatwo podłączyć. Wystarczy wpiąć tablet. Wówczas urządzenia będzie można używać, jak Chromebooka.

Obraz

Przednia kamerka o rozdzielczości 8 MP ma zapewnić wysokiej jakości obraz. Pozwala wykonywać zdjęcia w trybie portretowym, a także pojawił się widok szerokokątny, który może zostać wykorzystany podczas rozmowy wideo, gdy po jednej stronie siedzi kilka osób. Tablet posiada moduł Wi-Fi 802.11 ac i Bluetooth 4.2. Z kolei do ładowania służy złącze USB typu C.

Obraz

Warto zaznaczyć, że klawiaturę trzeba będzie dokupić oddzielnie za 199 dolarów. Z kolei rysik to wydatek 99 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)