Google Play Pass dostępny. Abonament na gry i aplikacje dla Androida

Google Play Pass dostępny. Abonament na gry i aplikacje dla Androida

Abonament na gry i aplikacje Google Play Pass już dostępny... choć nie u nas. (fot. Google)
Abonament na gry i aplikacje Google Play Pass już dostępny... choć nie u nas. (fot. Google)
25.09.2019 11:55, aktualizacja: 25.09.2019 13:48

Sklep Google Play to najszersza baza aplikacji mobilnych, przewyższa nawet zasoby iOS. Wśród biblioteki Google Play wybrano 350 najlepszych płatnych gier i aplikacji, których już nie musimy pojedynczo kupować. Wkroczyła opcja z abonamentem.

Opłata za Google Play Pass wynosi 4,99 dolara co miesiąc (w prostym przeliczeniu to okolice 20 złotych). Co więcej przez ograniczony czas obowiązuje promocja z opłatą 1,99 dolara za każdy miesiąc w pierwszym roku. Naszym abonamentem można się dzielić w gronie sześciu osób z rodziny. Istnieje też bezpłatny dziesięciodniowy okres testowy. Zanim jednak ruszycie do kupna subskrypcji, ostudźcie zapał. Usługa jak na razie jest dostępna tylko dla Stanów Zjednoczonych.

Nie wiemy, kiedy pojawi się na pozostałych rynkach. Pewną wskazówką mogą być plotki mówiące o włączeniu usługi Play Pass wraz z premierą nowych smartfonów Google Pixel. Mówiono o tym jeszcze przed startem usługi w USA, więc jest szansa, że z nowymi Pixelami pod koniec października dostaniemy Google Play Pass też w innych rejonach świata. Ale to nic pewnego.

Introducing Google Play Pass

Najlepsze gry i aplikacje w abonamencie Google

Co ciekawego znajdziemy w abonamencie? Wybór ponad 350 płatnych gier oraz aplikacji, które są lubiane przez użytkowników i zostały docenione przez Google. To coś na kształt usługi Apple Arcade, która jest już dostępna od tego miesiąca, ale jest w niej mniej pozycji. Za to Apple może pochwalić się aż miesięcznym okresem próbnym.

Główna różnica to fakt, że Apple Arcade skupia się na grach. Google Play Pass to też aplikacje użytkowe i rozrywkowe. A nawet dodatki, które normalnie kupowałoby się wewnątrz danego oprogramowania.

Jeśli korzystacie z wielu nowych programów i gier, to ciekawa opcja i warto czekać, ale tak jak każda usługa abonamentowa, nie jest propozycją dobrą dla każdego. Spora część użytkowników, którzy mają swoją stałą bibliotekę i nieczęsto testują coś nowego, zapewne pozostanie przy modelu jednorazowej płatności za każdą pozycję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)