Google porozumiał się z chińskimi władzami

Google porozumiał się z chińskimi władzami

21.07.2010 17:52

Chińskie władze określiły obecną sytuację wyszukiwarki Google w ich kraju jako zgodną z obowiązującym prawem. Będzie ona mogła działać w najbliższym czasie na obecnych warunkach.

Na początku lipca Google poinformował na swoim blogu o odnowieniu licencji ICP, dzięki której firma może prowadzić działalność na chińskim rynku internetowym. Teraz, jak podaje agencja AFP, wiadomość ta została potwierdzona przez pekińskie władze. Google może zostać w Chinach, mimo że jego działalność jest dość kontrowersyjna. Oficjalna wyszukiwarka Google.cn jest obecnie jednym wielkim linkiem do właściwej strony - Google.com.hk - która znajduje się na serwerach w Hongkongu. Google w ten sposób próbuje ominąć chińską cenzurę. Jak się okazuje, na razie pomyślnie.

Wcześniej Google.cn automatycznie przekierowywał internautów do hongkońskiej wersji strony, co jednak nie podobało się chińskim władzom. Google poszedł więc na ustępstwa i obecnie aby przejście do Google.com.hk dostępne jest w sposób manualny. Zhang Feng z Ministerstwa Przemysłu i Technik Informacyjnych stwierdził, że takie rozwiązanie jest zgodne z prawem. Wygląda więc na to, że obecny stan rzeczy zostanie w przyszłości utrzymany. Firmie Google zależy jednocześnie na interesach z Chinami i dobrym wizerunku spółki walczącej o wolność słowa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)