Google pracuje nad konkurencją dla iTunes

Google pracuje nad konkurencją dla iTunes

Wojciech Cybulski
03.09.2010 17:46

Google prowadzi intensywne rozmowy z wytwórniami muzycznymi, przy pomocy których chce uruchomić własny sklep z utworami i umożliwić ich odtwarzanie użytkownikom mobilnym - informuje Reuters.

Negocjacje z przedstawicielami branży muzycznej prowadzi z ramienia Google wiceprezes ds. technicznych, Andy Rubin. Nowa usługa ma zostać uruchomiona pod koniec bieżącego roku i prawdopodobnie zaoferuje użytkownikom podobny zakres funkcji co konkurencyjny iTunes. Wydawcy liczą, że zaangażowanie Google w walkę na rynku audio przełamie monopol Apple - producent iPodów kontroluje obecnie 70% sprzedaży muzyki w formie cyfrowej. Jest to także jedna z niewielu dziedzin, w których Apple ma miażdżącą przewagę nad Google. Internetowy gigant planuje oprzeć nową usługę o platformę Android. Sprzedaż telefonów z Androidem rośnie w tempie wykładniczym i wynosi obecnie około 200 tysięcy sztuk dziennie. Muzyczny serwis Google znajdzie się więc w zasięgu wielu milionów mobilnych użytkowników.

Bliższe szczegóły dotyczące nowej usługi Google pozostają tajemnicą. Można oczekiwać, że firma zaprezentuje swój muzyczny serwis na kilka tygodni przed planowanym na grudzień oficjalnym otwarciem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)