Google pracuje nad alternatywą "Find My". Konkurencja dla AirTaga tuż tuż

Google pracuje nad alternatywą "Find My". Konkurencja dla AirTaga tuż tuż

Google pracuje nad konkurencją dla AirTaga
Google pracuje nad konkurencją dla AirTaga
Źródło zdjęć: © GETTY | James D. Morgan
Oskar Ziomek
18.06.2021 12:19

Zmiany w APK Usług Google wskazują jednoznacznie, jaki kierunek rozwoju obrał producent. Dwie linie kodu zdradzają, że na tapecie w Google jest teraz stworzenie alternatywy dla sieci Find My firmy Apple. To pierwszy krok do zaoferowania konkurencji dla lokalizatora AirTag.

Google bez wątpienia pracuje właśnie nad rozszerzeniem możliwości znanej od lat sieci Find My Device o obsługę urządzeń nieprzypisanych do konta użytkownika Androida - wynika z analizy XDA Developers. W praktyce chodzi o rozbudowę systemu w taki sposób, by pozwalał śledzić nie tylko własne sprzęty, ale także - w tle - urządzenia innych osób, które mogły zostać zgubione. Wskazują na to dwa ciągi znaków w kodzie.

W praktyce to podwaliny do stworzenia alternatywnego systemu do oferowanej przez Apple sieci Find My, od niedawna szczególnie popularnej dzięki lokalizatorom AirTag. Niewielkie zawieszki na bieżąco wymieniają informację o swoim położeniu ze wszystkimi innymi urządzeniami Apple w zasięgu, a te teoretycznie anonimowo i bezpiecznie przekazywane są dalej.

Na razie nie wiadomo kiedy sieć Find My Device z Androida rzeczywiście zyska opisywane rozszerzenie możliwości śledzenia lokalizacji urządzeń, ale wiele wskazuje na to, że każdy dzień zwłoki to strata dla Google'a. Rozwiązanie Apple'a wydaje się nie mieć obecnie realnej konkurencji z uwagi na popularność iPhone'ów, toteż wprowadzenie systemu z podobną funkcjonalnością na Androida wydaje się być wręcz koniecznością.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)