Google Store. Odnowione urządzenia już w ofercie

Google Store. Odnowione urządzenia już w ofercie

Google Store. Odnowione urządzenia już w ofercie
17.09.2019 15:46, aktualizacja: 17.09.2019 21:54

Firmowy sklep Google dostał zupełnie nową kategorię produktów. To sprzęt refurbished, czyli odnowiony przez producenta, doprowadzony do standardów podobnych jak nowy wyjęty prosto z pudełka. Dla lubiących szukać okazji cenowych, to dobra wiadomość.

Jak na razie gama produktów nie wygląda szczególnie bogato, poza tym (co jakby logiczne z racji oferty refurbished) ilość sztuk jest ograniczona. Do wyboru jest Pixelbook z Intel Core i5 w wersji 128 GB w cenie 749 dolarów i zestaw Google WiFi mesh z trzech elementów za 179 dolarów.

Refurbished z gwarancją jakości

Według firmy produkty odnowione spełniają te same wysokie standardy co nowowyprodukowane i przechodzą rygorystyczne testy, więc nie mamy do czynienia z wybrakowanym sprzętem (chociaż ogólny wydźwięk terminu refurbished sugeruje, że mogą się zdarzyć jakieś minimalne niewpływające na pracę sprzętu wady jak np. nieprzesadnie duża rysa obudowy).

350268062039369665

Urządzenia poza kontrolą i testami, przechodzą też czyszczenie. Oczywiście Google zapewnia gwarancję dla ofert odnowionych - wynosi rok. Jak na razie widać, że sekcja jest w powijakach, bo nie działają w niej pewne szczegółowe mechanizmy na stronie. Być może to nie oficjalny start działu refurbished, a tylko sondowanie rynku.

Jak można było się domyślać, to nie zmienia nic dla użytkowników z Polski. U nas w końcu Google Store nie jest oficjalnie dostępny (ofertę da się sprawdzić, tylko jak podszyjemy się pod obywatela zachodniego kraju), a nawet gdyby, to strona z produktami recertyfikowanymi nie jest dostępna dla wszystkich rynków. Wprowadzenie jej to podobny ruch do innych gigantów, sprzęt refurbished sprzedaje też chociażby Apple i Microsoft.

Źródło: androidpolice, Google

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)