r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Pixelbook – Google prezentuje własnego chromebooka

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Rodzina urządzeń Made by Google powiększyła się dziś nie tylko o nowe głośniki z asystentem z serii Home. Mimo że gwiazdą wieczoru będą zapewne nowe smartfony Pixel, Google zaprezentowało także nowego laptopa klasy premium…

Google Pixelbook

Pixelbook to laptop z systemem Chrome OS, możemy zatem mówić po raz piewszy o chromebooku wyprodukowanym przez Google. Pixelbook wyposażony został dotykowy 12,3-calowy ekran. Urządzenie ma konstrukcję pozwalającą na składanie i wykorzystywanie go jako laptopa. Sprzyjać temu będzie niewielka waga – Pixelbook waży zaledwie 1 kg i ma grubość 10,3 mm.

Specyfikacja

Natywna rozdzielczość ekranu nowego laptopa to QuadHD, co przy przekątnej 12,3 cala daje zagęszczenie rzędu 235 pikseli na cal. Komputer dostępny będzie w wariancie z procesorami Intela i5 i i7, 16 GB RAM-u oraz 512 GB pamięci SSD. Akumulator ma pozwolić na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Zaledwie kwadrans ładowania ma pozwolić na 2 godziny dalszej pracy

r   e   k   l   a   m   a

Oprogramowanie

Na Pixelbooku zostanie zainstalowany Chrome OS ze sklepem Google Play. Laptop będzie pierwszym z zainstalowanym Google Assistantem, którego wywoływać będzie można za pomocą fizycznego przycisku na klawiaturze. Ciekawą funkcją jest Instant thetering – przy utracie połączenia z Wi-Fi, Pixelbook automatycznie włączy hotspot w smartfonie Pixel i połączy się z Internetem.

Pixelbook trafi do sprzedaży w cenie 999 dolarów. Za kolejne 99 dolarów będzie można dokupić do niego rysik. Chromebook made by Google nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.