Google świętuje 15 lat wyszukiwania

Google świętuje 15 lat wyszukiwania

27.09.2013 13:58, aktual.: 29.09.2013 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie Google.com dziś króluje interaktywny Doodle, zaprojektowany na 15. urodziny wyszukiwarki. Doodle nawiązuje do starej tradycji, wywodzącej się z Ameryki Południowej (choć według niektórych wcześniej znana była w Chinach) — im mocniej gracz uderzy Pinatę, tym więcej cukierków z niej wypadnie. Wynikiem gry można pochwalić się na Google+, zaś po wybraniu opcji szukania, w Google wpisana zostanie fraza „Google” (znów aż prosi się o przypomnienie scena z IT Crowd).

Obraz

Z tej okazji również Google udostępnił infografikę, która prezentuje historię najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki. W ciągu ostatniego roku pojawił się na przykład Google Now.

Obraz

W wyszukiwarce możliwa jest także podróż w czasie. Po wpisaniu Google in 1998 pozwoli obejrzeć stronę taką, jaka była w momencie powstania. Dziś ceniona za czytelność i prostotę strona wyewoluowała z dzieła osób całkowicie nieobeznanych z HTML.

Na koniec kilka faktów o firmie, o których nie piszemy na co dzień. Odnośnik „szczęśliwy traf” jest jednym z symboli wyszukiwarki i integralnym elementem jej interfejsu, ale tak naprawdę mało kto z niego korzysta… mimo tego, próby usunięcia go spotykają się z oporem. Google lubi zwierzęta — pracowników zachęca, aby przyprowadzali do pracy swoje psy, zaś stanu roślinności w jego siedzibie pilnuje 200 wyćwiczonych w strzyżeniu trawy kóz, pilnowanych przez owczarki collie. Warto pamiętać także o Stanie — szkielecie dinozaura, który znajduje się w siedzibie firmy. Awaria kilku głównych usług Google'a, która trwała 5 minut, zmniejszyła ruch w Sieci o 40%, zaś jedno wyszukiwanie produkuje około 7 gramów dwutlenku węgla, a dwa wyszukiwania wymagają energii porównywalnej z zagotowaniem wody na herbatę (według naukowców z Uniwersytetu Harvarda, bo sam Google twierdzi, że produkuje 0,2 g i wymaga tylko 0,003 kWh na jedno wyszukiwanie).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)