Google testuje funkcję rozmów telefonicznych w smartwatchach

Google testuje funkcję rozmów telefonicznych w smartwatchach
04.01.2016 11:07
Google testuje funkcję rozmów telefonicznych w smartwatchach
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka

Wygląda na to, że wkrótce na wybranych smartzegarkach z systemem Android Wear będzie można prowadzić rozmowy telefoniczne. Google udostępniło testową wersje oprogramowania, która pozwoli wykorzystać możliwości głośnika wbudowanego w niektóre modele smartwatchy.

Jeden z użytkowników Reddita opisał aktualizację zainstalowanej na jego smartwatchu Huawei Watch (z Androidem 6.0.1) aplikacji Android Wear do wersji 1.4.0, którą otrzymał za pośrednictwem OTA (z ang. over-the-air). Jak zaznaczył, to wydanie testowe, które trafiło na urządzenia wybranej grupy użytkowników. Po zainstalowaniu, głośnik wbudowany w urządzenie zaczął działać, oferując m.in. możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych za pomocą smartwatcha, ustalanie dźwięku powiadomienia o rozmowie przychodzącej oraz odczytywanie powiadomień.

Co ciekawe, w testowym wydaniu programu Android Wear znalazło się wiele opcji do zarządzania rozmową telefoniczną za pomocą smart zegarka. Można m.in. zawiesić połączenie lub rozłączyć się. Wygląda na to, że Google pracuje nad wprowadzeniem na zegarki z systemem Android Wear czegoś więcej poza prostą opcją nawiązywania oraz odbierania połączeń telefonicznych, znaną z wcześniejszych wersji oprogramowania. Smartwatch ma być pełnoprawnym towarzyszem smartfonu.

Huawei Watch Android Wear 1.4 Preview

Nie wiadomo, kiedy nowa wersja programu Android Wear z testowanymi obecnie funkcjami obsługi rozmów telefonicznych zostanie udostępniona na szeroką skalę. Pewne jest za to, że obecnie na rynku nie ma wielu smart zegarków z systemem operacyjnym od Google, które posiadają wbudowany głośnik. To m.in. wspomniany wcześniej Huawei Watch oraz Asus ZenWatch 2. Połączenia telefoniczne miał też obsługiwać LG Watch Urbane 2 LTE, ale jego sprzedaż została wstrzymana z powodu problemów konstrukcyjnych urządzenia. Wbudowanego głośnika nie mają za to obie wersje smartwatcha od Motoroli, czyli Moto 360 pierwszej i drugiej generacji. To sprawia, że rozmowy telefoniczne prowadzone dzięki zegarkom z Androidem Wear na szeroką skalę staną się możliwe dopiero wtedy, gdy na rynku pojawią się kolejne wersje urządzeń tego typu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)