Google testuje nowe funkcje dla Chrome 7

Google testuje nowe funkcje dla Chrome 7

Wojciech Cybulski
27.08.2010 17:24

W ostatnich testowych kompilacjach Chromium pojawiło się kilka interesujących nowości - programiści dodali do przeglądarki sekcję Labs i przeprojektowali wygląd nowych (pustych) kart.

Chromium 7 wzbogaciło się o nową sekcję Labs, którą wywołuje się poprzez polecenie about:labs. Ma być ona dostępna jedynie w testowych kompilacjach i umożliwia aktywowanie eksperymentalnych funkcji przeglądarki, które domyślnie pozostają wyłączone. Jedną z nowości jest odświeżony wygląd "nowej karty" - widzimy ją po kliknięciu na znak plusa umieszczony przy otwartych kartach. W pustej karcie poza umieszczoną tam obecnie galerią najczęściej odwiedzanych stron zobaczymy nową sekcję z aplikacjami - znajdziemy wśród nich usługę pocztową Google Mail, kalendarz, Google Docs i ostatnio zapowiedziany sklep Chrome Web Store (obecnie przekierowuje do galerii dodatków). W najnowszej kompilacji Chromium możemy ponadto korzystać z nowego mechanizmu przeglądania uruchomionych kart, który przypomina Exposé znane z systemu Mac OS X. Koleją interesującą nowością jest nowy sposób wyświetlania zakładek.

Google nie zdradził, które z funkcji dostępnych w sekcji Labs przeglądarki Chromium trafią ostatecznie do finalnego wydania Chrome 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)