Google Transit dla Warszawy już działa, konkurencja może być spokojna

Google Transit dla Warszawy już działa, konkurencja może być spokojna28.10.2014 09:31
Google Transit dla Warszawy już działa, konkurencja może być spokojna
Paweł Piskurewicz

Google Transit to usługa, której zadaniem jest pomoc w poruszaniu się za pomocą komunikacji miejskiej. Choć posiada dedykowaną stronę to tak naprawdę stanowi integralną część map Googla. W Polsce usługa działa tylko w kilku miastach, a teraz do tego grona dołączyła także Warszawa.

Rozkłady dla komunikacji w stolicy uwzględniają: autobusy, tramwaje i metro. Na chwilę obecną brakuje wsparcia dla popularnych SKM-emek. Aby móc skorzystać z podpowiedzi tras wystarczy skorzystać z przeglądarkowej wersji map Google, bądź też aplikacji na systemy mobilne. Trasę wyznaczamy w tradycyjny sposób, a jako środek transportu wybieramy komunikację miejską. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak zawodzi najważniejszy element: aktualizacje.

350127290879076289

Każdy kto choć trochę mieszkał w Warszawie i korzysta z komunikacji miejskiej wie, że rozkład dla wybranych linii potrafi być zmieniany codziennie. Gubią się w tym nawet takie aplikacje jak Transportoid i jakdojade.pl, które starają się aktualizować go na bieżąco. W przypadku Google Transit będzie to jeszcze bardziej odczuwalne. W jego bazie do tej pory nie ma chociażby połączeń uruchomionych kilka dni temu w okolicach Warszawy Wileńskiej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To nie oznacza, że sama usługa jest nieprzydatna. Do wielu miejsc można dojechać na kilka sposobów, które są podane prawidłowo. Google nie tylko pokazuje nam trasę, ale i oblicza czas z uwzględnieniem problemów na drodze. Sporą zaletą jest też współpraca z Google Now. Jeżeli na co dzień podróżujecie komunikacją miejską, Google będzie sugerował Wam trasy dojazdu na odpowiednich kartach. Obecnie z Google Transit mogą korzystać mieszkańcy w Białymstoku, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Zielonej Górze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)