Google ułatwi życie stołecznym studentom

Google ułatwi życie stołecznym studentom

Marcin Paterek
07.03.2012 16:46

Od marca studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą korzystać z zalet „chmury” — ich pliki będą przechowywane na serwerach, nad jednym projektem będzie mogło pracować kilka osób, nie przegapią kolokwium dzięki współdzielonemu kalendarzowi, a na spotkania umówią się przez zintegrowany komunikator. Wszystko to dzięki nawiązaniu współpracy między władzami uczelni a gigantem z Mountain View.

Jestem przekonana, że dzięki nowym narzędziom studenci zyskują ciekawe możliwości współpracy i dzielenia się wiedzą — powiedziała rektor UW, prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Na razie współpraca obejmuje szereg aplikacji: m.in. skrzynkę e-mailową w domenie student.uw.edu.pl, Dokumenty, Witryny, Google Talk i Bloggera. W przyszłości szkoła planuje używać serwisów YouTube i Google+, a także włączyć do projektu całą swoją kadrę.

Google Apps jest szeroko wykorzystywany na całym świecie — gigant chwali się, że trafił już do tysięcy instytucji w 146 krajach. Uniwersytet Warszawski jest natomiast pierwszą uczelnią w Polsce, która zdecydowała się na zintegrowanie pakietu ze swoimi rozwiązaniami informatycznymi. Tym samym dołączyła ona do grona takich uniwersytetów, jak Yale, Harvard, Stanford czy Cambridge, które także nawiązały współpracę z Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)