Google wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności

Nowe funkcje mają pojawić się w "najbliższych tygodniach"
Nowe funkcje mają pojawić się w "najbliższych tygodniach"
Bolesław Breczko

02.10.2019 14:22, aktual.: 02.10.2019 14:54

Mapy Google w trybie incognito, automatyczne usuwanie historii oglądania na YouTube i menedżer haseł, który poinformuje, czy hasło było już wcześniej użyte. To trzy nowości od Google, które mają dać użytkownikom większą kontrolę nad swoimi danymi.

Tryb incognito w Mapach Google

Mapy Google z trybem incognito był testowany przez pierwszych użytkowników we wrześniu. Teraz trafi do wszystkich. Użycie tej funkcji sprawi, że odwiedzane miejsca nie zapiszą się w historii lokalizacji i nie posłużą do personalizacji usługi. Może to oznaczać, że Google nie będzie oferował reklam takich jak bary, restauracje i miejsca warte odwiedzenia na podstawie lokalizacji użytkownika. Warto pamiętać, że niezależnie od trybu incognito w Mapach Google system Android zapisuje historię GPS, jeśli ta funkcja nie zostanie wyłączona.

Automatyczne usuwanie historii w YouTube

YouTube pozwoli na usuwanie historii oglądanych filmów. Użytkownicy będą mogli wybrać okres przechowywania historii, mogą to być 3 miesiące, 18 miesięcy lub moment ich usunięcia.

Menedżer haseł poinformuje o ponownym wykorzystaniu hasła

Google wprowadza narzędzie Sprawdzania Hasła, nową funkcję, która za jednym kliknięciem poinformuje, czy któreś z używanych haseł jest słabe, czy było użyte w innych witrynach, czy zostało już kiedyś naruszone (w przypadku naruszenia danych przez podmiot zewnętrzny). Więcej informacji na temat funkcji Sprawdzania Hasła można znaleźć na anglojęzycznej stronie usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)