Google wyłącza synchronizację dla przeglądarek, które nie są oficjalnym Chrome

Google wyłącza synchronizację dla przeglądarek, które nie są oficjalnym Chrome

25.01.2017 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Chrome posiada dwie główne wersje: pierwsza to Chromium – projekt open source, druga to Google Chrome, oparta o Chromium, ale z dodatkowymi funkcjami od Google. Ponadto na PC, a także chociażby na Androidzie, wiele przeglądarek bazuje na Chromium. Użytkownicy tych mniej popularnych przeglądarek nie będą mogli już korzystać z synchronizacji Google, API odpowiedzialne za synchronizacje zostało zarezerwowane tylko dla Google Chrome.

Jedną z większych zalet Google Chrome jest świetna synchronizacja. Pomiędzy poszczególnymi przeglądarkami na różnych urządzeniach możemy synchronizować wiele danych, a całość działa naprawdę sprawnie. Do tej pory, nic nie stało na przeszkodzie, aby z wykorzystaniem konta Google zalogować się do innych przeglądarek opartych na projekcie Chromium i korzystać z zalet synchronizacji. Na takie rozwiązanie często decydowali się użytkownicy Androida, którzy na smartfonach z pewnych względów woleli konkurencyjne oprogramowanie, ale chcieli nadal móc korzystać z synchronizacji z Google Chrome.

Obraz

Ostatnio użytkownicy przeglądarek innych niż Google Chrome mogli spotkać się z komunikatem, że próba zalogowania zakończyła się niepowodzeniem. Niestety nie były to tylko chwilowe problemy. Jeden z deweloperów pracujących przy Chrome ogłosił, że API odpowiedzialne za synchronizacje zostało zablokowane, powodem miała być luka w zabezpieczeniach. Ponadto deweloper dodał, że Chrome Sync nigdy nie było oficjalnie wspierane dla pozostałych przeglądarek i Google nie zamierza w tej kwestii nic zmieniać.

Jeśli używacie przeglądarki na Androidzie oferującej Chrome Sync, ale nie będącej Google Chrome, to najprawdopodobniej już nie macie dostępu do opcji synchronizacji. Pozostaje Wam zacząć korzystać z mobilnego Google Chrome lub po prostu zrezygnować z synchronizacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)