Google wyłącza synchronizację dla przeglądarek, które nie są oficjalnym Chrome

Google wyłącza synchronizację dla przeglądarek, które nie są oficjalnym Chrome

Google wyłącza synchronizację dla przeglądarek, które nie są oficjalnym Chrome
25.01.2017 14:34

Przeglądarka Chrome posiada dwie główne wersje: pierwsza to Chromium – projekt open source, druga to Google Chrome, oparta o Chromium, ale z dodatkowymi funkcjami od Google. Ponadto na PC, a także chociażby na Androidzie, wiele przeglądarek bazuje na Chromium. Użytkownicy tych mniej popularnych przeglądarek nie będą mogli już korzystać z synchronizacji Google, API odpowiedzialne za synchronizacje zostało zarezerwowane tylko dla Google Chrome.

Jedną z większych zalet Google Chrome jest świetna synchronizacja. Pomiędzy poszczególnymi przeglądarkami na różnych urządzeniach możemy synchronizować wiele danych, a całość działa naprawdę sprawnie. Do tej pory, nic nie stało na przeszkodzie, aby z wykorzystaniem konta Google zalogować się do innych przeglądarek opartych na projekcie Chromium i korzystać z zalet synchronizacji. Na takie rozwiązanie często decydowali się użytkownicy Androida, którzy na smartfonach z pewnych względów woleli konkurencyjne oprogramowanie, ale chcieli nadal móc korzystać z synchronizacji z Google Chrome.

Obraz

Ostatnio użytkownicy przeglądarek innych niż Google Chrome mogli spotkać się z komunikatem, że próba zalogowania zakończyła się niepowodzeniem. Niestety nie były to tylko chwilowe problemy. Jeden z deweloperów pracujących przy Chrome ogłosił, że API odpowiedzialne za synchronizacje zostało zablokowane, powodem miała być luka w zabezpieczeniach. Ponadto deweloper dodał, że Chrome Sync nigdy nie było oficjalnie wspierane dla pozostałych przeglądarek i Google nie zamierza w tej kwestii nic zmieniać.

Jeśli używacie przeglądarki na Androidzie oferującej Chrome Sync, ale nie będącej Google Chrome, to najprawdopodobniej już nie macie dostępu do opcji synchronizacji. Pozostaje Wam zacząć korzystać z mobilnego Google Chrome lub po prostu zrezygnować z synchronizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)