Google wyleczy cię z uzależnienia od smartfonu... kartką papieru i aplikacją

Google wyleczy cię z uzależnienia od smartfonu... kartką papieru i aplikacją
Piotr Urbaniak

23.01.2020 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uzależnienie od smartfonu i jego konsekwencje to temat, o którym producenci zaczynają mówić coraz częściej. Wprowadzają rozmaite liczniki czasu spędzanego przed ekranem i tryby skupienia odcinające funkcje rozrywkowe. Zespół Google Special Projects postanowił jednak pójść o krok dalej, by zawalczyć z tym uzależnieniem w sposób bardziej dosłowny.

W skład zestawu terapeutycznego wchodzą dwa zasadnicze elementy. Pierwszym jest aplikacja Envelope, którą należy pobrać ze Sklepu Play, drugim zaś – plik PDF zawierający instrukcję samodzielnego złożenia specjalnej koperty. Oba te elementy razem służą do przekształcenia nowoczesnego smartfonu w urządzenie &aacute la telefon seniora, pozwalające jedynie na wykonywanie połączeń głosowych i robienie zdjęć bez podglądu.

Dopiero wyjęcie telefonu z koperty przywraca jego pełną funkcjonalność, a aplikacja Envelope wylicza wówczas, ile czasu udało się w ten sposób zaoszczędzić.

Obraz

W tej chwili jest tylko jeden mały problem. Otóż pakiet przygotowano wyłącznie z myślą o smartfonie Google Pixel 3a. Wymiary koperty są dostosowane tylko do tego modelu, a i sama aplikacja oficjalnie innych sprzętów nie wspiera. Tak więc to głównie ciekawostka.

Przy czym słowem komentarza muszę przyznać, że dla mnie jest to ciekawostka niezrozumiała. Bo kto faktycznie uzależniony z własnej woli odetnie się od narkotyku.

Obraz

No, ale najwidoczniej Google ma jakąś koncepcję. Uznajmy, że bezkreśnie wierzy w samoświadomość. Albo po prostu komuś w departamencie Special Projects naprawdę się nudziło.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także