Google z kolejnym podejściem do ciemnego motywu. Jeszcze ciemniejsze barwy

Google z kolejnym podejściem do ciemnego motywu. Jeszcze ciemniejsze barwy

Logo Google
Logo Google
Źródło zdjęć: © Google
Karolina Kowasz
04.03.2022 18:12, aktualizacja: 05.03.2022 17:45

Jeszcze w zeszłym miesiącu pojawiły się informacje, że Google prowadzi testy A/B i oferuje części użytkowników jeszcze ciemniejszy tryb ciemny wyszukiwarki. Tym razem firma postanowiła sprawdzić, jak takie kolory sprawdzą się w przypadku aplikacji mobilnej.

Serwis 9to5Google wskazuje, że nowy tryb ciemny nie jest jednak taki sam, jak ten dostępny na desktopie. Barwy, jakie znalazły się w aplikacji, wyraźnie mają ciemniejsze odcienie, jednak nadal nie jest to czysta, czarna barwa. Podobnie jak w przypadku przeglądarki na urządzeniach stacjonarnych, zastosowanie tak ciemnego tła strony ma znacząco oszczędzać energię podczas korzystania z narzędzia wyszukiwania.

Ciemniejszy tryb może mieć jednak sporą przewagę nad zwykłym ciemnym motywem, w przypadku, gdy korzystamy z niego na smartfonie czy tablecie. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala oszczędzić baterię w naszym urządzeniu, a dzięki temu - pośrednio - chronić środowisko poprzez zmniejszenie konieczności doładowywania telefonu czy tabletu.

Nie wiadomo, czy w przyszłości, po zakończeniu testów, Google udostępni swoim użytkownikom możliwość wyboru jednego z ciemnych trybów, czy postawi na jeden, domyślny motyw, który według testów był najbardziej lubiany. Można mieć jednak nadzieję, że firma pozostawi ostateczny wybór w gestii samych użytkowników, którzy mogą mieć różne preferencje, zależne nie tylko od upodobań estetycznych, ale także zdrowotnych (jak chociażby w przypadku osób, które noszą okulary).

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)