Google zachęca do instalacji lekkich aplikacji w Sklepie Play

Google zachęca do instalacji lekkich aplikacji w Sklepie Play

Google zachęca do instalacji lekkich aplikacji w Sklepie Play
09.04.2018 14:51, aktualizacja: 09.04.2018 17:20

Na testach mamy właśnie smartfon Gigaset, który w ramach promocji będzie sprzedawany za 119 złotych. Smartfon jest typowym przedstawicielem bardzo tanich modeli, co widać po zastosowanej specyfikacji. Dla użytkownika przeznaczono wyłącznie 1 GB RAM.

Pod tekstem o promocji w Lidlu wielu czytelników słusznie zauważyło, że obecnie 1 GB RAM w smartfonie może nie wystarczyć. Winne będą przede wszystkim aplikacje, których twórcy często zapominają o optymalizacji – w końcu smartfony mają już po 4 GB i więcej RAM. Wysoka wydajność mobilnych urządzeń marnowana jest więc na komunikatory czy aplikacje społecznościowe.

Niestety, użytkownicy tańszych smartfonów najbardziej odczuwają słabą optymalizację wielu popularnych aplikacji. Korzystanie chociażby z Facebooka czy Map Google staje się niekomfortowe – aplikacja działa wolno, a nawet potrafi nagle zostać zamknięta. Rozwiązaniem ma być nowa inicjatywa Google, która obejmuje lżejszego Androida Go oraz zestaw odchudzonych aplikacji.

Obraz

Odkrycie aplikacji w wersji Lite i Go stało się właśnie sporo łatwiejsze. Na smartfonach z niskiej półki wyposażonych w 1 GB RAM, oficjalny sklep z aplikacjami na Androida informuje o lżejszej wersji aplikacji, dodatkowo podając jej rozmiar. Widać to na zrzutach podchodzących z taniego modelu Gigaset. Komunikat jest wyraźnie oznaczony i znajduje się w widocznym miejscu, tuż pod przyciskiem Zainstaluj. Jego kliknięcie przenosi do lżejszej wersji aplikacji. Podobny komunikat pojawia się również przy lżejszych edycjach aplikacji, informując o zwykłej wersji oraz na wydajniejszych smartfonach, aby poinformować o dostępności innych wersji aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)