Google zachęca do tworzenia aplikacji dla Google TV

Google zachęca do tworzenia aplikacji dla Google TV

23.08.2011 16:29

Na konferencji Google I/O zapowiedziano, że Android Market będzie dostępny z poziomu Google TV pod koniec lata, kiedy system na telewizorach zostanie zaktualizowany do Androida 3.1.

W związku z tym Google zachęca twórców aplikacji dla telefonów i tabletów z Androidem na pokładzie, oraz aplikacji webowych, do pisania również dla Google TV. Aby to ułatwić, Google udostępnił podglądową wersję dodatku do Android SDK, który pozwala tworzyć aplikacje dla telewizorów, i opublikował wytyczne dotyczące projektowania interfejsu dla Google TV, gdzie znajdą się wskazówki dotyczące dostosowania programu do nawigacji z użyciem D-pada (krzyżaka na pilocie) i prezentacji treści na ekranie oglądanym z odległości kilku metrów.

Podczas sesji technicznych publicznie zaprezentowany został również protokół Anymote, który pozwoli tworzyć aplikacje wykorzystujące różne urządzenia z Androidem jednocześnie, a w szczególności urządzenie mobilne i Google TV. Protokół pozwala przesyłać „wiadomości” między Google TV a mniejszymi urządzeniami, co pozwala na używanie telefonu jako pilota lub prezentujące dane z tabletu na telewizorze.

Zainteresowani mogą obejrzeć pełne sesje techniczne na kanale Google Developers w serwisie YouTube. Na szczególną uwagę zasługuje sesja Building Android Apps for Google TV.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)