Google zaoferuje mocny tablet za mniej niż 900 zł?

Google zaoferuje mocny tablet za mniej niż 900 zł?

Marcin Paterek
06.03.2012 18:09

Niewykluczone, że Google jeszcze w tym roku zaprezentuje swoją alternatywę dla tanich tabletów. Anonimowi informatorzy obecni na Mobile World Congres twierdzą, że gigant pracuje nad stworzeniem własnego urządzenia za mniej niż 200 dolarów.

Pomysłodawcą projektu jest ponoć ASUS, który podczas tegorocznych targów CES zaprezentował bliźniaczy tablet MeMo 370T. Google'owi pomysł ten miałby się spodobać na tyle, by firma chciała mieć go w swojej ofercie. Urządzenie z 4-rdzeniowym procesorem Tegra 3, 7-calowym wyświetlaczem w rozdzielczości 1280x800 i Androidem 4 miałoby kosztować 199 dolarów.

Dzięki obniżonej cenie (MeMo 370T to koszt 249$), nowy sprzęt mógłby nawiązać walkę z Kindle Fire i NOOK Tablet. Otwartą kwestią pozostaje nazwa urządzenia — jeden z tropów prowadzi do MarkMonitor, firmy zajmującej się ochroną marek w internecie. Pod koniec lutego zarejestrowała ona szereg domen związanych z nazwą „Google Play”. Drugą możliwością jest Nexus, o którym plotki pojawiły się na początku tego roku. Informatorzy jednak nie potrafili podać daty premiery tabletu, ale spekuluje się, że do sklepów miałby trafić w czerwcu 2012 r.

Jeśli plotki się potwierdzą i firmie uda się utrzymać niską cenę urządzenia, tablet Google'a może stanowić bardzo silną konkurencję dla okrzepłych na rynku producentów. Z drugiej strony, trochę martwi mnie wizja zdominowania całego rynku przez Google — nie jestem przekonany do udostępniania wszystkich prywatnych informacji jednej firmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)