Google zapowiada zmiany w Gmailu. Dziwne, że dopiero teraz na to wpadli

Nadchodzą zmiany w Gmailu dla wielu skrzynek odbiorczych Fot. Shutterstock
Nadchodzą zmiany w Gmailu dla wielu skrzynek odbiorczych Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando

07.02.2020 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzą zmiany w obsłudze wielu kont w poczcie Gmail. Dotychczas szukanie ustawień powiązanych z tą funkcją było koszmarnie angażujące. Teraz ich znalezienie będzie łatwiejsze. To tyle z dobrych informacji, czas na te złe.

Google wprowadził funkcję obsługi wielu kont jednocześnie w swojej poczcie webowej już kilka lat temu. Wśród zalet tego rozwiązania na pewno warto wymienić możliwość tworzenia skrzynek tematycznych dla kilku adresów mailowych. Wszystkie wiadomości powiązane z (np.) daną firmą trafiają do jednego miejsca.

Ustawianie tej funkcji nie stanowiło zbyt dużej trudności, ale najpierw trzeba znaleźć taką możliwość, co jest już pewnym wyzwaniem. Spora część użytkowników Gmaila korzystająca z wielu skrzynek mogła nawet nie zdawać sobie sprawy z istnienia tego rozwiązania. Ma się to zmienić, tylko dlaczego dopiero po kilku latach od wprowadzenia?

Obraz

Zmieni się też niestety widok kluczowy dla wielu użytkowników. Dotychczas podczas przeglądania kilku skrzynek, istniała możliwość otworzenia podglądu wiadomości w miejscu jednej z list. Niestety użytkownicy muszą zapomnieć o tej wygodnej funkcji. Teraz wiadomości będą otwierać się w oddzielnym oknie.

Zmiany w Gmailu i G Suite globalnie już od 5 marca

Google na szczęście nie robi użytkownikom tylko na złość. Włączenie trybu wielu skrzynek odbiorczych będzie znacznie łatwiejsze. Teraz opcja wyboru typu skrzynki odbiorczej znajdzie się w miejscu Ustawienia> Ustawienia > Odebrane. Z pozoru zmiana niewielka, ale nareszcie ustawienia będą bardziej eksponowane.

Obraz

Wśród pozostałych zmian, Google wymienia np. osobne paski przewijania dla każdego podglądu skrzynki. Pojawią się rozwijane sekcje czy regulowane panele, które będzie można maksymalizować czy minimalizować w razie potrzeby.

Google będzie wprowadzać zmiany już od 5 marca. Aktualizacje będą stopniowo pojawiać się u wybranych użytkowników. Niedawno Google zapowiadał także połączenie Dysku, Gmaila i Hangouts.

Aplikacja Gmail na Android oraz iOS jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)