r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail 5.0.171217

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Klienty e-mail

Gmail jest oficjalną aplikacją pocztową usługi Google'a, której przejrzysty interfejs pozwala na szybkie zarządzanie zawartością skrzynki e-mailowej.

Galeria programu

Po włączeniu Gmaila pierwszy raz, ukazuje się ekran logowania, po którym pojawia się krótki samouczek pokazujący podstawowe możliwości. Po tych czynnościach aplikacja jest już gotowa do użycia. Nie znajdzie się w niej zaawansowanych funkcji wersji webowej, jak przekierowanie poczty, czy filtrowanie, jednak ze względu na charakter platformy, na której oczekuje się szybkiego dostępu do podstawowych funkcji, ograniczenie się twórców jest zaletą aplikacji. W Gmailu mamy dostęp przede wszystkim do podstawowych funkcji, jak odbieranie i tworzenie korespondencji z załącznikami (prócz plików można też dołączyć narysowany we wbudowanym edytorze obrazek).

Z lewej strony znajduje się menu, po którego rozwinięciu zobaczymy dostępne katalogi (wszystkie standardowe), a u góry jest panel przełączania się między kontami i dodatkowa zakładkami z ustawieniami aplikacjami. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest wsparcie dla logowania do wielu kont oraz tzw. agent nieobecności, czyli wiadomość mailowa wysyłana automatycznie do nadawcy.

Warto też wspomnieć, iż Gmail integruje się z innymi aplikacjami Google'a, dzięki czemu wiadomości zawierające np. filmy z YouTube'a można zobaczyć bezpośrednio w dedykowanej aplikacji. Warto też wspomnieć, że korespondencja ściągnięta na urządzenie będzie później dostępna w trybie offline. Domyślnie przy każdym odebraniu wiadomości wyświetli się powiadomienie systemowe, jednak funkcję można wyłączyć z poziomu panelu ustawień. Inną cechą wpływającą na pozytywny odbiór aplikacji to estetyczny wygląd, działający również w wersji poziomej i współgrający z nowym interfejsem iOS-a. Jedyna rzecz burząca ten pozytywny obraz, to niejednokrotnie ujawniające się problemy z płynnym odtwarzaniem animacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Gmail na iOS-a z obsługą kont dostępny w wersji testowej

7
OPROGRAMOWANIE 18.10.2017 | Jan Mentel (JAN 2.0)

W kategorii klientów poczty na iOS-a, Outlook od Microsoftu jest jedną z najpopularniejszych aplikacji. Pozycja lidera może jednak wkrótce się zmienić, ponieważ Gmail jest w trakcie przygotowań nowych funkcji swojej aplikacji, która docelowo będzie wspierać konta w innych usługach pocztowych. Aktualnie aplikacja Gmail na iOS-ie umożliwia korzystanie wyłącznie z poczty Google. Z kolei preinstalowana wersja na Androida od jakiegoś czasu z powodzeniem pozwala na pracę na wielu kontach. Google na razie informuje jedynie, że funkcja testowana jest z użyciem kont Outlook, Yahoo, Yandex i Mail.ru.…

Gmail z obsługą rozszerzeń, ale nie dla zwykłych użytkowników

18
OPROGRAMOWANIE 10.03.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Jedną z najpopularniejszych usług Google jest Gmail – wygodna, prosta i dopracowana usługa pocztowa. Użytkownicy są w większości zadowoleni z oferowanych możliwości, ale znaczna część od dłuższego czasu upomina się o rozszerzenia, które zwiększyłyby funkcjonalność. Wczoraj na konferencji Cloud Next oficjalnie ogłoszono, że dodatki do Gmaila są w drodze. Już dziś korzystać można z rozszerzeń do Gmaila, jednak pośrednio, poprzez rozszerzenia dla przeglądarek internetowych. Nowe dodatki będą jednak niezależne od przeglądarki czy urządzenia. Obsługiwane będą wszystkie przeglądarki, nawet te,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.