r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail 5.0.12

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Gmail jest oficjalną aplikacją pocztową usługi Google'a, której przejrzysty interfejs pozwala na szybkie zarządzanie zawartością skrzynki e-mailowej.

Galeria programu

Po włączeniu Gmaila pierwszy raz, ukazuje się ekran logowania, po którym pojawia się krótki samouczek pokazujący podstawowe możliwości. Po tych czynnościach aplikacja jest już gotowa do użycia. Nie znajdzie się w niej zaawansowanych funkcji wersji webowej, jak przekierowanie poczty, czy filtrowanie, jednak ze względu na charakter platformy, na której oczekuje się szybkiego dostępu do podstawowych funkcji, ograniczenie się twórców jest zaletą aplikacji. W Gmailu mamy dostęp przede wszystkim do podstawowych funkcji, jak odbieranie i tworzenie korespondencji z załącznikami (prócz plików można też dołączyć narysowany we wbudowanym edytorze obrazek).

Z lewej strony znajduje się menu, po którego rozwinięciu zobaczymy dostępne katalogi (wszystkie standardowe), a u góry jest panel przełączania się między kontami i dodatkowa zakładkami z ustawieniami aplikacjami. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest wsparcie dla logowania do wielu kont oraz tzw. agent nieobecności, czyli wiadomość mailowa wysyłana automatycznie do nadawcy.

Warto też wspomnieć, iż Gmail integruje się z innymi aplikacjami Google'a, dzięki czemu wiadomości zawierające np. filmy z YouTube'a można zobaczyć bezpośrednio w dedykowanej aplikacji. Warto też wspomnieć, że korespondencja ściągnięta na urządzenie będzie później dostępna w trybie offline. Domyślnie przy każdym odebraniu wiadomości wyświetli się powiadomienie systemowe, jednak funkcję można wyłączyć z poziomu panelu ustawień. Inną cechą wpływającą na pozytywny odbiór aplikacji to estetyczny wygląd, działający również w wersji poziomej i współgrający z nowym interfejsem iOS-a. Jedyna rzecz burząca ten pozytywny obraz, to niejednokrotnie ujawniające się problemy z płynnym odtwarzaniem animacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Gmail i Kalendarz Google na iOS-a: największa aktualizacja od lat

15
OPROGRAMOWANIE 07.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Mamy kolejny dowód na to, że, aby liczyć się w branży IT, nie można zamykać się jedynie we własnym ekosystemie, jakość aplikacji oferowanych na systemy operacyjne konkurencji jest nie mniej ważna. Google udostępniło właśnie nową wersję aplikacji Gmail i Kalendarz Google na urządzenia z iOS-em, co stanowić ma największą aktualizację od lat. Zmiany są zauważalne już na pierwszy rzut oka, jednak nowy wygląd Gmaila na iOS-ie może być zaskoczeniem jedynie dla użytkowników, którzy od dłuższego czasu nie mieli w ręku innego urządzenia mobilnego, niż te z jabłkiem na obudowie. Najnowsza wersja…

Wygodne duplikowanie szkiców w Gmailu możliwe dzięki jednemu skryptowi

4
OPROGRAMOWANIE 19.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Wykorzystywanie pulpitowych klientów poczty wśród przeciętnych użytkowników zdaje się sukcesywnie maleć. Jednym z głównych powodów może być popularyzacja Gmaila, którego interfejs przeglądarkowy jest dla wielu wystarczającym narzędziem oferującym wiele przydatnych funkcji zautomatyzowanego kategoryzowania. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Jedną z nich udało się właśnie usunąć, dzięki darmowemu skryptowi, z którego skorzystać może każdy. Często zdarza się, że musimy wysłać jednego maila do wielu uczestników, a umieszczanie ich wszystkich w którymś z pól adresata może być przez widziane jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.