Gmail 5.0.171217

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program
lub zeskanuj:

Gmail jest oficjalną aplikacją pocztową usługi Google'a, której przejrzysty interfejs pozwala na szybkie zarządzanie zawartością skrzynki e-mailowej.

Po włączeniu Gmaila pierwszy raz, ukazuje się ekran logowania, po którym pojawia się krótki samouczek pokazujący podstawowe możliwości. Po tych czynnościach aplikacja jest już gotowa do użycia. Nie znajdzie się w niej zaawansowanych funkcji wersji webowej, jak przekierowanie poczty, czy filtrowanie, jednak ze względu na charakter platformy, na której oczekuje się szybkiego dostępu do podstawowych funkcji, ograniczenie się twórców jest zaletą aplikacji. W Gmailu mamy dostęp przede wszystkim do podstawowych funkcji, jak odbieranie i tworzenie korespondencji z załącznikami (prócz plików można też dołączyć narysowany we wbudowanym edytorze obrazek).

Z lewej strony znajduje się menu, po którego rozwinięciu zobaczymy dostępne katalogi (wszystkie standardowe), a u góry jest panel przełączania się między kontami i dodatkowa zakładkami z ustawieniami aplikacjami. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest wsparcie dla logowania do wielu kont oraz tzw. agent nieobecności, czyli wiadomość mailowa wysyłana automatycznie do nadawcy.

Warto też wspomnieć, iż Gmail integruje się z innymi aplikacjami Google'a, dzięki czemu wiadomości zawierające np. filmy z YouTube'a można zobaczyć bezpośrednio w dedykowanej aplikacji. Warto też wspomnieć, że korespondencja ściągnięta na urządzenie będzie później dostępna w trybie offline. Domyślnie przy każdym odebraniu wiadomości wyświetli się powiadomienie systemowe, jednak funkcję można wyłączyć z poziomu panelu ustawień. Inną cechą wpływającą na pozytywny odbiór aplikacji to estetyczny wygląd, działający również w wersji poziomej i współgrający z nowym interfejsem iOS-a. Jedyna rzecz burząca ten pozytywny obraz, to niejednokrotnie ujawniające się problemy z płynnym odtwarzaniem animacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Duże zmiany w Gmailu – wiadomości będą jak szybkie mobilne strony internetowe

59
13.02.2018  •  Maciej Olanicki

Pisaliśmy już dziś o tym, że w Google ma zamiar wprowadzić nowy sposób prezentowania stron AMP w wynikach wyszukiwania – pojawią się tam duże karty z obrazkami inspirowane znanymi ze Snapchata filmikami Stories. Google właśnie wydało komunikat, który zapowiada, że spore zmiany obejmą także Gmaila. AMP, czyli Accelerated Mobile Pages to opracowana przez Google (i mocno promowana) specyfikacja mobilnych stron internetowych, która wymuszają na wydawcach stosowanie się do ściśle określonych reguł. Dzięki nim użytkownicy maja otrzymywać szybki i wygodny dostęp do treści, w którym kluczowym…

Jak zwolnić miejsce na Dysku Google dzięki usunięciu załączników z Gmaila?

17
05.02.2018  •  Maciej Olanicki

W podstawowej bezpłatnej ofercie konta Google użytkownik musi zmieścić swoje pliki w schowku o pojemności 15 gigabajtów. Biorąc pod uwagę, że przestrzeń ta współdzielona jest pomiędzy różne usługi, np. Zdjęcia Google (a zatem także i filmy) czy Dokumenty Google, nierzadko robi się ciasno. Dość często użytkownicy zapominają jednak, że w przestrzeń konta Google wykorzystywana jest także przez Gmaila. A tam dużych, niekiedy od lat niepotrzebnych plików potrafią się zgromadzić się mogą całe gigabajty. Jak się ich szybko pozbyć? Dittach Pod koniec zeszłego roku pisałem o rozszerzeniu Dittach,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych