Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Aplikacje dla Chrome (PC) cz. 3

Witam serdecznie!

Dziś trzecia odsłona aplikacji dla Google Chrome. Tym razem przegląd prostej aplikacji łączącej w sobie funkcję kalkulatora i przelicznika jednostek. Owa aplikacja zaklęta pod zwyczajną nazwą Calculator.

Po co nam taka aplikacja powiecie.. Jest przecież zawsze jakiś systemowy kalkulator, ba! nawet Google Ci policzy naprędce ;) Wystarczy przecież wpisać w pole paska adresu Chrome uczniowskie 2+2 i już się policzy. Jednak Aplikacja którą możemy mieć w przeglądarce jest ciekawą i dobrą alternatywą.

Wielkim plusem jest posiadanie "pod ręką" owej aplikacji. Gdy sporo liczymy, przeliczamy itp. każdorazowe przeklikiwanie się na inne okienko kalkulatora jest mocno niewygodne, nie licząc cennego czasu na przełączanie między oknami :) Oczywiście można dany kalkulator "wypchnąć" na wierzch i ustawić by był ciągle widoczny. Jednak nie dla każdego taka możliwość jest dobra. Potrzeba w miarę sporego ekranu etc.

Wygląd aplikacji jest dość prosty ale dzięki temu wszystko przejrzyście widać. Fają opcją jest pokazanie tuż pod naszym wirtualnym wyświetlaczem kilku ostatnich działań. Wygląda to skromnie i czytelnie.

"Calculator" obsługuje nie tylko proste znaki mnożenia "*" czy dzielenia "/" ale i profesjonalne matematyczne funkcje, jak np. max(a,b), cos(a), log(a,b).

Nawet i studiujący matematyk myślę nie pogardzi takimi funkcjami kalkulatora. Można także dodać swoją stałą liczbę, przypisując np. g=9,81 poprzez kliknięcie ikonki narzędzi w prawym górnym rogu naszego kalkulatorowego wyświetlacza. Co do poprawności przeliczeń, ja bynajmniej nie zauważyłem pomyłek :)

Aplikacja ta posiada również drugą funkcję prócz kalkulatora, którą jest przeliczanie jednostek. Przeliczać możemy waluty, masę, długości, powierzchnię, czas.. jest w czym wybierać. Wszystko również czytelnie ułożone.

Skąd bierze i w jaki sposób, przeliczniki walutowe? Nie zgłębiałem tego. Choć euro na złotówki liczy całkiem nieźle. Myślę jeśli komuś będzie potrzebne, można doczytać w Pomocy.

Choć aplikacja jest w języku angielskim, myślę nie będzie z nią problemu, gdyż jest bardzo intuicyjna. Problemem dla nieznających języka może być tylko rozbudowana opcja pomocy, do której przechodzimy klikając "help" po prawej górnej stronie naszego okienka Chrome. Jest tam m.in. spis obsługiwanych funkcji matematycznych, pomocy jak obsługiwać całą aplikację itp.

Istnieje także możliwość obsługi, czy dokładniej, przejścia do obsługi kalkulatora z paska adresu Chrome. Wystarczy w pasku wpisać: "Calc", nacisnąć TAB i można wpisywać np. 1+2*3. Po Enterze przejdziemy wraz z wynikiem do nowej zakładki z włączonym naszym kalkulatorem.

Mi osobiście ta aplikacja przypadła do gustu. Sporo liczę i przeliczam w codziennym życiu i Calculator stwarza mi warunki do efektywniejszej pracy :) A jak Wam się podoba? 

Komentarze

0 nowych
NRN   10 #1 24.05.2011 22:08

Ja, jeśli nie chce mi się korzystać z kalkulatora normalnego, korzystam z wolframalpha lub po prostu pasku adresu - tego typu zapytanie wysłane do Google zawsze jest od razu interpretowane jako wyrażenie matematyczne i uruchamia wbudowany kalkulator ;) Stąd też nie do końća wiem, do czego taki kalkulator miałby mi się przydać... ale skoro Tobie się przydaje, znaczy to, że jakąś grupę odbiorców ma ;)

grabarz86   4 #2 24.05.2011 23:48

@NRN to fakt, wolfram alpha jest fajne, choć jak mam działającą w Chromie apkę do przeliczania czegokolwiek to uruchamiam sobie ją z paska adresu i działam. Fakt, przyzwyczaiłem się :) ale myślę jest to jakaś opcja :) i serdecznie zapraszam do choćby małego przetestowania :)

  #3 25.05.2011 12:14

Ciekawe, do tej pory używałem wolframalpha z paska adresu.

  #4 03.06.2011 14:23

Wyniki prostego mnożenia w calc:
0,66*75 = 4950
75*0,66 = 66
"Gynialno aplikacyjo" :/

grabarz86   4 #5 05.06.2011 11:13

@Gapiszon Używaj "." a nie "," i jest ok.