Grabilla ikona

Grabilla1.25

WindowsGrafikaPrzechwytywanie obrazuGrabilla
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Grabilla to niewielka i dostępna za darmo aplikacja, za pomocą której możemy szybko i sprawnie wykonać zrzutu ekranu, czyli tak zwany screenshot. W porównaniu z innymi programami tego typu, Grabilla pozwala nie tylko na zapis screenów jako standardowych plików graficznych, ale również jako animacje GIF, a nawet wideo.

Sposób działania aplikacji jest ciekawy i warty jest uwagi. Po jej aktywacji obraz (na wszystkich ekranach, ważna informacja w przypadku użytkowników korzystających z więcej niż jednego monitora) "zamarza", pozwalając na swobodne zaznaczenie interesującego fragmentu za pomocą prostokątnego narzędzia. Podczas tej operacji Grabilla pozwala nie tylko na podgląd końcowego efektu, ale także wybór typu przechwytywanego materiału. Po wykonaniu screenshota możemy dodatkowo dodać do niego takie elementy jak tekst, czy też strzałki wskazujące. Program możemy obsługiwać nie tylko myszką, ale także skrótami klawiszowymi.

Pomimo braku polskiej wersji językowej, użytkowanie aplikacji jest proste i intuicyjne. Przechwycone obrazki mogą być zapisywane lokalnie, ale producent umożliwił również opcję wysyłania ich na własny serwer Grabill i dalszy swobodny dostęp do zgromadzonych na chmurze zbiorów z dowolnego miejsca na świecie.

Udostępnij
Grabilla 1.25wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGrabilla
Liczba pobrań304
Data aktualizacji16 lis 2015
Rozmiar pliku32.61 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Grabilla ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)