Gracze PC coraz chętniej sięgają po pady. Steam wskazuje na ogromny wzrost

fot. Kevin Kenson/YouTube
fot. Kevin Kenson/YouTube

24.11.2020 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myszka i klawiatura są uznawane za synonim grania na komputerach klasy PC. Jak się jednak okazuje, nie jest to preferowany sposób sterowania dla każdego. Gracze coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju pady, co potwierdziło ostatnio Valve.

"W ciągu ostatnich dwóch lat, liczba użytkowników grających w gry na Steamie przy użyciu kontrolera wzrosła ponad dwukrotnie" - napisał w niedawnym oświadczeniu właściciel platformy Steam. Ze słów Valve wynika, że liczba graczy korzystających codziennie z padów na Steamie wynosi "miliony".

Jak się okazuje, w grach, które zostały specjalne skrojone pod pada, z tego typu metody sterowania korzysta nawet 60 procent wszystkich graczy na PC. W skrajnych przypadkach, jak gry skateboardingowe (jak np. recenzowany na zapryjaźnionej Polygamii remaster Tony'ego Hawka) odsetek ten wynosi nawet 90 proc.

Liczby nie kłamią, to dlatego Steam tak wspiera pady

Nie oszukujmy się, Valve tak ochoczo wzięło się niedawno za dodawanie obsługi kontrolera DualSense do PlayStation 5 właśnie dlatego, że wie, jaka jest rzeczywistość.

W przypadku padów do PlayStation, w przeciągu dwóch ostatnich lat procent użytkowników wzrósł z 10,9 do 21,6 proc. Zapewne wprowadzenie pełnej obsługi DualSense (recenzowała Polygamia) na PC sprawi, że wynik ten jeszcze wzrośnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)