Grasz na trzech monitorach? ASUS wie, jak pozbyć się ich ramek

Grasz na trzech monitorach? ASUS wie, jak pozbyć się ich ramek
09.01.2018 17:46
źródło: Asus
źródło: Asus

Na targach CES Asus ROG zaprezentował rozwiązanie, które może stanąć na celowniku wszystkich graczy korzystających z kilku monitorów. Firma opracowała nakładki, które zamontowane na krawędziach łączących monitory, dzięki układowi soczewek i efektom odbicia sprawiają, że przerwy między ekranami niemal znikają. W rezultacie wrażenia podczas rozgrywki mają być jeszcze lepsze – ekrany udają teraz jeden duży pulpit, a gracz może jeszcze lepiej wczuć się w swoją rolę.

źródło: Asus
źródło: Asus

Oczywiście, co widać już po grafikach, rozwiązanie nie jest idealne i choć znikają przerwy między monitorami, pojawia się inny efekt (nieznacznej zmiany jasności), który wskazuje na to, gdzie łączą się ekrany. Z drugiej jednak strony rozwiązanie bazuje wyłącznie na optyce – nie ma tu żadnej elektroniki, czy nawet zasilania, a zestaw wystarczy po prostu nałożyć na dowolny ekran z cienką ramką, trudno więc mieć wygórowane wymagania.

Nakładki wchodzące w skład zestawu stworzono w taki sposób, że najlepsze efekty zostaną osiągnięte, gdy monitory ustawione są pod kątem 130 stopni względem siebie. Jak udało się potwierdzić serwisowi The Verge, nakładki zadziałają z każdym monitorem z odpowiednią wąskimi krawędziami, przy czym najlepsze efekty zostaną uzyskane, gdy wszystkie monitory będą takie same.

źródło: Asus
źródło: Asus

Niestety, poza grafikami jak na razie nie wiadomo nic więcej. Nie zdradzono ceny i nie sprecyzowano terminu dostępności produktu, ale zagwarantowano, że pojawi się on na rynku jeszcze w 2018 roku. Mając na uwadze, że zaprezentowany produkt jest mimo wszystko prosty w budowie i nie wykorzystuje żadnej elektroniki, a docelowa grupa klientów jest prawdopodobnie stosunkowo mała, można mieć nadzieję, że jego cena nie będzie wygórowana.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)