Gry rankingowe w Dota 2 tylko po podaniu numeru telefonu

Gry rankingowe w Dota 2 tylko po podaniu numeru telefonu

Gry rankingowe w Dota 2 tylko po podaniu numeru telefonu
Przemysław Chrzempka
21.04.2017 20:22, aktualizacja: 29.05.2017 11:11

Dota 2 to gra typu MOBA stworzona i wydana przez Valve Corporation, nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Gracze podzieleni są na dwie 5-osobowe drużyny, których zadaniem jest zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników. Każda z drużyn posiada stwory, które nadchodzą z trzech różnych dróg (są to tzw. linie lub aleje - górna, środkowa i dolna) atakując neutralne i wrogie jednostki. Dota 2 jest jedną z najbardziej popularnych gier MOBA, organizowane są nawet zawody, w których najlepsi gracze z całego świata walczą o tytuł mistrza.

Firma Valve postanowiła skupić się na użytkownikach posiadających więcej niż jedno konto, wprowadzając w dniu wczorajszym aktualizację, która wymagać będzie od gracza podania numeru telefonu, aby mieć możliwość uczestniczenia w grach rankingowych. Do jednego konta będzie można przypisać tylko jeden numer telefonu.

Dzięki tej zmianie, zarówno początkujący jak i doświadczeni gracze nie będą mogli posiadać już wielu kont. Dotychczas utrudniało to rozgrywkę, w szczególności osobom początkującym, które wówczas były bez szans w starciu z przeciwnikiem o znacznie większym doświadczeniu. Valve wprowadzając tę aktualizację ograniczyła również możliwość sprzedawania kont i boostowania słabszych graczy.

Użytkownicy mają czas do 4 maja 2017 roku, aby przypisać do swojego konta numer telefonu, w przeciwnym wypadku nie będą mogli oni brać udziału w rozgrywkach rankingowych (gry poza-rankingowe pozostają bez zmian). Usprawniony został również system karania graczy. Osoby, które trollują i przeszkadzają sojuszniczej drużynie w odniesieniu zwycięstwa, zostaną pozbawione możliwości rozgrywania meczy rankingowych na kilka godzin lub nawet dni. Gracze używający nielegalnego oprogramowania podczas rozgrywki zostaną ukarani banem permanentnym.

Taka decyzja nie jest zaskoczeniem i trudno mieć jej wiele zarzucenia. Valve bardzo dobrze postąpiło wprowadzając tę aktualizację, gdyż z pewnością ułatwi to rozgrywkę mniej doświadczonym graczom. Zmniejszenie się liczby trolli i smurfów, niewątpliwie umili grę niejednej osobie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)