Gry w HTML5 wracają do Facebooka, by uzależnić nas jeszcze bardziej od Messengera

Gry w HTML5 wracają do Facebooka, by uzależnić nas jeszcze bardziej od Messengera30.11.2016 10:30
Gry w HTML5 wracają do Facebooka, by uzależnić nas jeszcze bardziej od Messengera

Instant Games, czyli platforma gier HTML5 w komunikatorze mobilnym– to recepta Facebooka na klasyczną rozrywkę dla każdego, bezinstalowania czegokolwiek na smartfonie. Z 17 tytułami na starcie,wśród których są takie klasyki jak Pac-Man czy Space Invaders, comogłoby by pójść nie tak? To wszystko wystartowało jednocześniew 30 krajach, aktualizacje Messengera dostarczane są bezpośrednioprzez Google Play oraz AppStore.

HTML5 jako platforma software’owa miał się skończyć. Mobilneaplikacje natywne okazały się daleko bardziej wydajne i efektowne,niż nawet najlepiej zoptymalizowany kod dla silnikówprzeglądarkowych. Facebook uznał to dość szybko, jego mobilnawersja wytryny została oficjalnie pozbawiona komunikatora, w zamianzachęcając użytkowników do instalowana natywnej aplikacji. Ateraz w dość niespodziewanym zwrocie o 180 stopni, Facebook znówjakby wracał do HTML5. I by było śmieszniej, w swoimkomunikatorze, z wykorzystaniem silnika WebKit.

350191672388511681

Po aktualizacji wprowadzającej Instant Games, w FacebookMessengerze w oknie rozmowy pojawia się nowa ikonka, przypominającapada do gier. Uruchamia ona moduł z dostępnymi grami – którypozwala wybrać interesujące nas tytuły. Na liście znajdziemy m.in. Pac-Mana, Arkanoida, Galagę i Space Invaders.

350191672388642753

Docelowo Facebook chce pozyskać znacznie więcej gier, niż tęstartową siedemnastkę. Uruchomił w tym celu centrumdeweloperskie, które pomoże programistom w rozwijaniu własnychgierek na komunikator Facebooka. Pozwolić to ma na ożywieniegamingowej platformy serwisu społecznościowego, która kiedyśodpowiadała za niemal 30% przychodów serwisu.

Facebook Messenger Instant Games Launch Video

Cel jest oczywiście jasny: jeszcze bardziej uwiązaćużytkowników do komunikatora, który miałby stać się dla nichcałym światem, nie mającym konkurencji. Już teraz widać, żeniektórzy wierni użytkownicy Snapchata, którzy pozyskiwali atencjędzięki regularnym wideoraportom o swojej codzienności, terazzaczęli to robić w Facebook Messengerze… o Snapchaciezapominając.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)