Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Recenzja trybu Rush (Gorączka) dla mapy Dalian Plant w grze Battlefield Play4Free

Gre Battlefield Play4Free stworzyła firma Electronic Arts z pomocą Ninetone Records. Jednak dzisiaj nie o samej strzelance, lecz o ostatnio wprowadzonym na mapie Dalian Plant trybie gry Rush (Gorączka). O co w tym chodzi - serwer przydziela nas do jednej z dwóch drużyn, rosyjskiej lub amerykańskiej. Zadaniem startujących z lotniskowca Amerykanów jest atak - niszczenie znajdujących się na lądzie urządzeń o niepolskiej nazwie"M-COM" należących oczywiście do broniących się wojsk Federacji Rosyjskiej. Które za wszelką cenę mają bronić ów urządzenia.

Oba wojska mają do swojej dyspozycji od groma różnych pojazdów - latających, jeżdżących oraz rzecz jasna pływających. Są to:

lekkie śmigłowce obserwacyjno-szturmowe:

 • USA - Hughes MH-6 Little Bird
 • Rosja - Changhe Z-11W
śmigłowce szturmowe:
 • USA - Boeing AH-64 Apache
 • Rosja - Mi-28 HAVOC
śmigłowce transportowe:
 • USA - Sikorsky UH-60 Black Hawk
 • Rosja - Mil Mi-17

myśliwce

 • USA - Lockheed Martin F-35 Lightning II
 • Rosja - MIG-29 Fulcrum

czołgi

 • USA - M1A2 Abrams
 • Rosja - T-90

pojazdy lekkie

 • USA - HMMWV, DPV
 • Rosja - GAZ-3937 Vodnik, FAV

transportery opancerzone

 • USA - LAV-25
 • Rosja - BTR-90

łodzie

 • RIB
Jak widać po powyższych maszynach - mamy bardzo duży wybór jeżeli chodzi o maszyny do skuteczniejszej likwidacji wroga. Nie wspominając już nawet o działkach przeciwlotniczych.

Część Oceniająca

Pozwoliłem sobie również nagrać film na temat rozgrywki właśnie na owej mapie. Oczywiście z komentarzem głosowym.

Produkcja może nie jakiś wysokich lotów, aczkolwiek myślę, że pomogła ona wam trochę bardziej pojąć naturę nowego typu rozgrywki.

Według mnie mapa Dalian Plant jest to najbardziej udana ze wszystkich map, a teraz dzięki dużemu w stosunku do innych map z trybem Rush wyborem maszyn - rozgrywka stała się naprawdę miodna. Jednakże wraz z wprowadzeniem nań trybu można było również popracować trochę nad mapą, na przykład dodać więcej szczegółów, poprawić tekstury itd...

Jednakże z drugiej strony nie można zbyt dużo wymagać od produkcji typu Play4Free, choć właściwie niektórzy traktują ten tytuł za Pay2Win, ale to jest już temat na oddzielny wpis, który raczej nie powstanie.

Stwierdzając krótko - cieszmy się, że dostaliśmy nowy tryb. Dodanie takiej ilości pojazdów było według mnie naprawdę wspaniałym pomysłem - porównując do poprzednich map z trybem Rush oczywiście.

Dla mnie zmiana oczywiście na plus.

P.S. Tak, tak wiem dość dziwnie wygląda tak długa część informacyjna względem oceniającej. No, ale jednak sądzę, iż warto było wymienić ów maszyny. 

internet gry

Komentarze

0 nowych
freeq52   8 #1 04.06.2013 18:42

"[...] niektórzy traktują ten tytuł za Pay2Win, ale to jest już temat na oddzielny wpis, który raczej nie powstanie".

Ano właśnie, jak jest z tą produkcją? Da się w to grać całkowicie za darmo czy lepiej nawet nie podchodzić?

guildos   4 #2 04.06.2013 18:46

Ja gram całkowicie za darmo i efekty są lepsze niż na filmie, gdyż podczas nagrywania i w dodatku z mówieniem jednocześnie jest się mniej skoncentrowanym. Myślę, że można. Szczególnie, że codziennie da się wylosować jakiś fajny item :) Lub każdego dnia kupować broń za pieniądze zarobione w grze, co jakimś wielkim problemem w przypadku chociażby mojego P90 nie jest :)

djDziadek   17 #3 04.06.2013 19:27

Ta gra to przeglądarkowy BF2 i pomimo wielu bajerów i drobnych zmian w mapach - grywalnością nie urasta mu do pięt, natomiast system premium jest całkowicie do bani - tyle w temacie...

underface   14 #4 04.06.2013 22:07

Próbowałem w to grać zaraz jak zostało wyłączone dla szerszej grupy graczy. Krzyż kilka dni faktycznie było ok. Później pojawili się gracze którzy interesowali w lepsze gadżety co sprawiło że gra już nie była tak przyjemna. Skończyło się na tym że omijam to szerokim łukiem, podobnie jak inne inne tego typu lekcje na pc

killer6   5 #5 05.06.2013 11:21

Bardziej się opłaca kupić starego bf2 i doinstalować do niego mody typu AIX czy project reality. Większa zabawa ;D

Autor edytował komentarz.
guildos   4 #6 05.06.2013 19:14

" Później pojawili się gracze którzy interesowali w lepsze gadżety co sprawiło że gra już nie była tak przyjemna. Skończyło się na tym że omijam to szerokim łukiem, podobnie jak inne inne tego typu lekcje na pc" - Dużo daje też umiejętność grania i zapał do utarcia nosów tym z Pay2Win. Mam niezmierną frajdę gdy w pojedynku 1 na 1 pokonam takiego gracza :) Zdarza się to nie za często, ale jednak :)

Songokuu   15 #7 07.06.2013 13:22

Kiedyś się w to zagrywałem, ale po przesiadce na BC2 a potem na BF3 to powrót do tego to jak...
no sam nie wiem...straszne to jest po prostu.
Lepiej kupić BC2 i cieszyć się z porządnej gry do której nic nie trzeba dopłacać, żeby lepiej się grało.

Autor edytował komentarz.
guildos   4 #8 07.06.2013 15:05

Sęk w tym, że trzeba to kupić :)