Gwiazdka za pasem – redakcyjny prezentownik dla wciąż niezdecydowanych

Gwiazdka za pasem – redakcyjny prezentownik dla wciąż niezdecydowanych

Gwiazdka za pasem – redakcyjny prezentownik dla wciąż niezdecydowanych
Redakcja
17.12.2014 17:23, aktualizacja: 01.05.2015 15:12

Mimo całego postępu technicznego i cywilizacyjnego pewne rzeczypozostają takie same. Już za tydzień Wigilia, karp, opłatek, choinka…i oczywiście prezenty pod choinką. Jeśli do tej pory nie maciepomysłów na ciekawe prezenty, to skorzystajcie z naszegoprezentownika. Mamy nadzieję, że zawarte w nim podpowiedzi spodobająsię nie tylko geekom i nerdom.

Tomasz Wrzesień proponuje Wam:

350129242740385729

Niejeden szanujący się gracz ma w domu figurki przedstawiającebohaterów z ulubionych produkcji PC, ale czy z którąś mógłby sięfaktycznie utożsamić? Jeżeli łapiecie się na specyficznej pozie przedkomputerem, z jedną ręką na klawiaturze, drugą na myszce i zpodciągniętym do siebie kolanem, na pewno od razu zakochacie się wponiższej propozycji. Ręcznie malowany model szkieletu przyciągawzrok doskonale znanym ułożeniem ciała na krześle przed ekranemmonitora i dodatkowo cieszy szczegółami, takimi jak głośniki, kamerkainternetowa czy okablowanie sprzętu. Obrazu dopełniają słuchawki zmikrofonem na gładziutkiej czaszce. To nie tylko figurka. To stylżycia.

350129242740582337

Czy jest się graczem starym czy młodym, pewien sentyment dokultowych tytułów sprzed lat obowiązuje. Space Invaders to dzieło,które pomimo upływu czasu stale gości w umysłach fanów świataelektronicznej rozgrywki. W jaki sposób lepiej oddać mu hołd, niżprzez uczynienie z charakterystycznego pikselowego robala właśniezegara. Minimalizm jest obecnie w cenie, tak samo jakretro-wskazówki, zmuszające do odszyfrowania godziny, zamiast poprostu odczytywać ogromne cyferki z byle alfanumerycznegowyświetlacza. Jasny przekaz, budząca szacunek forma, 8-bitowy powiewstarej szkoły. Gdyby prezent nie przemawiał, zawsze można wmówić, żeto w kuchni brakuje zegara…

Annie Rymszy spodobały się:

350129242740778945

Kabel Kanex Clipon to drobiazg, który doceni każdy użytkowniksmartfonu lub tabletu w podróży. Krótki kabel, pozwalający podłączyćurządzenie mobilne do komputera lub ładowarki, można przypiąć doszlufki lub wykorzystać jako breloczek do kluczy, dzięki czemuobdarowany nigdy nie znajdzie się w sytuacji bez wyjścia i zawszebędzie mógł podładować swoje urządzenie.

Gadżet dostępny jest także w wersji z otwieraczem, w wersjiczarnej lub białej, ze złączem MicroUSB lub Lightning, za 64 zł.

350129242741041089

Tablet firmy Wacom pomoże rozbudzić kreatywność w obdarowanejosobie. W skrócie jest to płytka z rysikiem, która pozwala sterowaćkomputerem tak, jakby użytkownik rysował ołówkiem. To urządzenieprzyda się nie tylko do rysowania, ale też przy retuszu fotografii imodelowaniu 3D. Wraz z płytką o rozmiarze kartki A6 w prezenciedostajemy programy Sketchbook Express 6 i ArtRage Studio 3.5. Prezentbędzie odpowiedni dla starszych dzieci, już obeznanych z komputerem,oraz dla dorosłych.

Łukasz Tkacz uważa, że dobre prezenty to:

350129242741237697

Temperatury, jakie możemy zobaczyć na termometrze nie są zbyt atrakcyjne. Długotrwałe używanie telefonu przy kilku stopniachCelsjusza poniżej zera i porywistym wietrze to nie lada wyzwanie,które nie należy do najprzyjemniejszych. Dobrym prezentem mogą więcbyć rękawiczki. Nie najzwyklejsze, lecz takie, które poradzą sobie zekranem dotykowym, pozwolą korzystać tak ze smartfonu jak i ztabletu. Za ok. 35 zł bez problemu znajdziemy wiele najróżniejszychodmian, zarówno pod względem wzornictwa jak i stopnia ochrony przedzimnem. Narzekać nie będziemy również na wybór kolorów.

350129242741434305

Czasami istnieje potrzeba przemieszczania się z czymś bardzoważnym i poufnym. Nie tylko portfelem, ale również paszportem,firmowym laptopem i całym zestawem kart kredytowych. Wartozabezpieczyć je przed próbami kradzieży. Plecaki te, jak np. tworzonyprzez firmę Travelon są w stanie zaoferować kilka metod ochrony.Należą do nich nie tylko odpowiednio wzmocnione, bezpieczne zamki,ale także szelki odporne na przecięcia. Noże niestraszne sązresztą całej konstrukcji, która dodatkowo zabezpiecza sprzęt przedzdalnym atakiem – niemożliwe staje się uzyskanie dostępuradiowego do przedmiotów znajdujących się w środku i np. kradzieżtożsamości.

Według Mateusza Budzenia warto pomyśleć o:

350129242741630913

Do premiery trzeciej odsłony gry Wiedźmin pozostało już niewieleczasu. Wszystkie produkcje z tej serii powstały na podstawie książekAndrzeja Sapkowskiego, który opisał przygody słynnego Białego Wilka –wiedźmina Geralta. Przed rozpoczęciem przygody w Wiedźminie 3: DzikiGon warto przeczytać książki o Geralcie z Rivii. Nie tylko pozwolinam to poznać niesamowity, brutalny świat wykreowany przez AndrzejaSapkowskiego, ale również sprawi, że samo granie w Wiedźmina 3 będzieprzyjemniejsze. Twórcy w poprzednich dwóch odsłonach gry zawarliwiele odwołań do książek, które wywoływały uśmiech na twarzy osobyznającej treść Sagi o wiedźminie i zbiorów opowiadań.

Najnowsza książka o przygodach Białego Wilka została wydana ponadrok temu, ale z pewnością jeszcze wielu fanów gry Wiedźmin nie miałoprzyjemności przeczytania Sezonu Burz. Akcja tej powieści rozgrywasię w tym samym świecie, w którym osadzona była fabuła Sagi oWiedźminie. Natomiast głównym miejscem akcji jest królestwo Kerackoraz ziemie znajdujące się wokół niego. Sezon burz nie stanowikontynuacji poprzednich książek o przygodach Geralta, więc możemy ponią sięgnąć nawet nie znając pozostałych powieści AndrzejaSapkowskiego. Sezon burz może być świetnym prezentem dla wszystkichfanów fantasy, nie tyko fanów Wiedźmina.

350129242741893057

Żyjemy w czasach w których większość naszych zdjęć trzymamy nakartach pamięci, a przeglądamy jest tylko na niewielkich ekranachsmartfonów czy monitorach komputerów. Z pewnością każdy ma takiezdjęcie, które chciałby umieścić w ramce i postawić na biurku. Wsklepach bez problemu znajdziemy zwykłe ramki, jak i dające większemożliwości ramki cyfrowe. Jednak znaczna większość z nich niewyróżnia się niczym szczególnym. Znaczne ciekawszy wyborem jest ramkalewitująca w powietrzu Elite. Trzeba przyznać, że robi onaniesamowite wrażenie, o wiele większe od cyfrowych ramek. Efekt jestnaprawdę ciekawy i z pewnością ta ramka wzbudzi zainteresowanie wśródznajomych.

Ramka, w której możemy umieścić dwa wydrukowane zdjęcia unosi sięw powietrzu pod wpływem pola magnetycznego generowanego w obudowie.Oczywiście zdjęcia możemy wymieniać, należy też pamiętać, że dodziałania niezbędne jest zasilanie.

Adamowi Golańskiemu wpadły w oko zaś:

350129242742155201

Dzięki temu urządzeniu możemy uzyskać efekt stereoskopowy nawet nawyświetlaczach 2D. Podłączając konwerter do zwykłego telewizora zezłączem HDMI i założeniu dołączanych w zestawie okularów „3D”możemy np. pograć w gry takie jak Killzone 3 na PlayStation 3,doświadczając głębi tam, gdzie jej nie ma. To niewielkie urządzeniewspółpracuje też oczywiście z PC i odtwarzaczami Blu-ray, zaś dowyjścia można podłączyć np. projektor.

350129242742351809

Każdy, kto gardzi ekranami dotykowymi i uważa, że klawiatura tonajlepszy sposób komunikacji z komputerem doceni te ciekaweznaczniki na klucze – nakładki w kształcie odmiennych kształtemklawiszy Enter i Esc. Dzięki nim nawet w kiepskim oświetleniu łatwoodróżnimy od siebie klucz do domu od klucza do pracy. Dodatkowobędziemy mogli podkreślić swoje przywiązanie do tradycyjnych wartościi poziom technicznego doświadczenia (w końcu nie każdy odróżnia Enterod Esc).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)