Hakerzy z dostępem do kont Marka Zuckerberga w mediach społecznościowych

Hakerzy z dostępem do kont Marka Zuckerberga w mediach społecznościowych

Hakerzy z dostępem do kont Marka Zuckerberga w mediach społecznościowych
06.06.2016 10:35, aktualizacja: 30.06.2016 11:45

Niewiele jest zapewne dla hakerów tak apetycznych kąsków, jak konta celebrytów, czy szefów ogromnych korporacji. Wszyscy zapewne pamiętamy, jak szerokim echem odbiła się kradzież z iCloud setek prywatnych zdjęć hollywoodzkich gwiazd, czyli The Fappening. Dziś dowiadujemy o kolejnym sukcesie hakerów – mieli oni uzyskać dostęp do kont w serwisach społecznościowych należących do… samego Marka Zuckerberga.

Jak dotąd wszelkie informacje na temat włamania na konta w mediach społecznościowych założyciela i szefa Facebooka nie zostały oficjalnie potwierdzone, ani przez administrację serwisów, ani przez samego zainteresowanego. Jak donosi Telegraph, grupa OurMine twierdzi, że uzyskała dostęp do profilów Zuckerberga na Twitterze, Instagramie oraz Pintereście.

Ouch. Mark Zuckerberg's social media accounts have been hacked pic.twitter.com/KvVmXOIg5s

— Ben Hall (@Ben_Hall) 5 czerwca 2016Na oficjalnym profilu na Twitterze, OurMine opublikowała nawet pewne detale. Zuckerberg, mimo że podobne praktyki są nagminnie krytykowane, ustawił w serwisach to samo hasło, według hakerów dadada. Na dowód udanego włamania, opublikowane zostały tam także prezentujące się wiarygodnie zrzuty ekranu, na których widać, że OurMine rzeczywiście przejęli konta szefa Facebooka.

Nie jest jeszcze znany sposób, w jaki OurMine zdobyli hasła. Według pierwszych informacji, hasła miało zostać pozyskane w wyniku wycieku danych z serwisu LinkedIn. Sami hakerzy jednak zdementowali tę wiadomość. Aktualnie grupa zmaga się z moderacją Twittera, która skrupulatnie usuwa tweety, a nawet blokuje ich konto.

Jednocześnie twierdzą oni, że działania nie mają na celu kradzieży czy jakichkolwiek innych szkodliwych działań. Sugerują raczej, aby Mark Zuckerberg, jedna z najważniejszych osób w branży IT oraz założyciel największego serwisu społecznościowego, skontaktował się z OurMine w celu ustawienia bezpieczniejszego hasła.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)