Half-Life 2 i Portal trafiają do Google Play. Niestety tylko dla NVIDIA SHIELD

Half-Life 2 i Portal trafiają do Google Play. Niestety tylko dla NVIDIA SHIELD

Half-Life 2 i Portal trafiają do Google Play. Niestety tylko dla NVIDIA SHIELD
Redakcja
13.05.2014 09:32, aktualizacja: 13.05.2014 11:27

NVIDIA to firma, która co prawda ma swój udział w rynku z Androidem, lecz z pewnością nie jest on spektakularny i więcej mają tu do powiedzenia tak Qualcomm jak i MediaTek. Może to ulec zmianie za sprawą naprawdę rozbudowanych gier, a obecnie mamy do czynienia z pokazem siły: do sklepu Google Play trafiły właśnie gry Portal oraz Half-Life 2. Czy musimy je w ogóle przedstawiać? Nie zrobimy tego, bowiem gracz, który ich nie zna, nie powinien sam siebie graczem nazywać.

Obraz

Przypomnimy za to specyfikację konsoli NVIDIA SHIELD, która zadebiutowała niecały rok temu. Znajdziemy na niej wyświetlacz IPS 5” o rozdzielczości HD (1280x720 pikseli), ale najważniejsze skrywa się we wnętrzu: czterordzeniowy procesor Tegra 4 (Cortex-A15) wyposażony w łącznie 72 rdzenie GeForce zajmujące się grafiką. Do tego 2 GB pamięci RAM, a także 16 GB pamięci wbudowanej wraz ze slotem microSD na dane użytkownika. To wszystko ma zapewnić szybkie działanie rozbudowanych gier i tak jest w istocie. Zarówno w przypadku Portal, w którym przemierzamy futurystyczne laboratoria jak i wizji świata zniszczonego, opanowanego przez nieznane siły w Half-Life 2 całość działa płynnie, oferując grafikę na naprawdę wysokim poziomie.

Obie gry zostały wycenione na 30,99 zł co w przypadku tak znanych i znakomitych tytuł nie jest ceną aż tak wysoką. Niestety mamy i złą wiadomość. Choć obie gry są dostępne w sklepie Google Play, to zainstalujemy je tylko i wyłącznie na urządzeniu NVIDIA SHIELD, jest to coś ekskluzywnego dla posiadaczy tych konsol. Czy trafią one z czasem także do innych urządzeń? Tego niestety nie wiemy. Pozostaje mieć nadzieję.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)